Choroby, które objawiają się krwawymi wymiotami
pixabay.com
Autor Barbara Bujar - 6 Sierpnia 2020

Krwawe wymioty mogą świadczyć o wielu chorobach. W żadnym wypadku nie należy jednak ich lekceważyć

Choroby często objawiają się nudnościami, które prowadzą do silnych wymiotów. Czasem zdarza się, że towarzyszy im odpluwanie krwi. Taki stan jest bardzo poważny i powinien natychmiast skłonić pacjenta do wizyty u lekarza. Schorzenia, które przyczyniają się do wymiotowania krwią, stanowią niebezpieczeństwo nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia człowieka. Warto je znać.

Choroby pojawiają się w organizmie człowieka niespodziewanie i sygnalizują o sobie na różne sposoby. Niektóre z nich są bardzo dobrze znane i pacjenci rozpoznają je niemal natychmiast. Inne stanowią jednak niemałą zagadkę, a chorzy początkowo je bagatelizują. W pewnych przypadkach takie zachowanie i odkładanie wizyty lekarskiej może okazać się poważnym błędem. Do takich symptomów z pewnością należy wymiotowanie krwią, które poważnie zagraża zdrowiu i życiu człowieka.

Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatówSzumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatówCzytaj dalej

Choroby, które objawiają się krwawymi wymiotami

Na początek warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są wymioty. Jak podaje portal, Polki dolegliwość polega na zwracaniu treści pokarmowej z żołądka i występuje na skutek silnych skurczów mięśni brzucha i przepony. Zazwyczaj kojarzona jest z zatruciem albo inną chorobą układu pokarmowego. Chorzy w takim przypadku bardzo często odkładają konsultację z lekarzem i czekają, aż objawy ustąpią same. Jeśli jednak w wymiocinach pojawi się krew, decyzja o wizycie u specjalisty powinna zostać podjęta natychmiastowo.

Krew, która pojawia się wraz z wymiocinami, zazwyczaj całkowicie zmienia ich barwę. W zwróconej treści pokarmowej często można zauważyć także pojedyncze skrzepy. Taka obserwacja to poważny powód do niepokoju. Choroby, które powodują pojawienie się dolegliwości, mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie człowieka. W przypadku braku konsultacji z lekarzem mogą przyczynić się także do jego śmierci.

Jak wyjaśnia portal, krew, która pojawia się w wymiocinach, pochodzi zwykle z górnego odcinka przewodu pokarmowego, który rozpoczyna się w jamie ustnej, a kończy w okolicy dwunastnicy. Jej obecność świadczy o poważnych zmianach, jakie zaszły w organizmie. Zazwyczaj dotyczą one chorób żołądka, jelit, wątroby albo śledziony.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Zakaz seniorów na weselach? Szykują się nowe wytyczne

Do najczęstszych schorzeń, które objawiają się krwawymi wymiotami, zalicza się wrzody żołądka oraz wrzody dwunastnicy. Lekarz może zdiagnozować o chorego także refluks z owrzodzeniami przełyku, żylaki przełyku, zapalenie trzustki, a także chorobę nowotworową. Rak dotyczy zwykle żołądka albo przełyku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. "Wiemy, kto może zastąpić Kingę Rusin w Dzień dobry TVN. Jedno z największych nazwisk?
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł