Choroby w szpitalach
pixabay.com/Parentingupstream
Autor Barbara Bujar - 12 Lipca 2020

Choroby, które można złapać w szpitalu. Niektóre z nich grożą nawet śmiercią

Choroby coraz częściej atakują w szpitalach. Za większość z nich odpowiada tylko jeden patogen. Objawy zarażonych pacjentów bardzo często mylone są z grypą i prowadzą do poważnych konsekwencji. W Polsce z tego powodu odnotowano już przypadki śmiertelne. Sprawdź, jak dochodzi do tych niebezpiecznych zakażeń.

Choroby są zwykle powodem, który skłania nas do wizyty w poradni lub szpitalu. Każde z tych miejsc jest bezpieczne, a pobyt w nim zazwyczaj pomaga w powrocie do zdrowia. Niestety nie zawsze udaje się do tego doprowadzić. W ostatnim czasie kliniki medyczne coraz częściej zmagają się z problemem obecności niebezpiecznych bakterii. Jedna z nich – New Dehli nie reaguje na leki i wprowadza bardzo poważne zmiany w organizmie człowieka. W naszym kraju odnotowano już pierwsze przypadki śmiertelne z jej powodu.

Choroby, którymi możemy zarazić się od kleszczy. Niektóre są naprawdę bardzo niebezpieczneChoroby, którymi możemy zarazić się od kleszczy. Niektóre są naprawdę bardzo niebezpieczneCzytaj dalej

W szpitalu obecne są różne choroby. Zarażenie jedną z nich może prowadzić nawet do śmierci

Bakterie, które opisuje medonet.pl, to Clostridium difficile, Klebsiella pneumoniae i Pseudomonas aeruginosa. Każda z nich powoduje poważne zmiany w organizmie człowieka, a zarażenie nimi może doprowadzić nawet do śmierci. Co ciekawe, do groźnego zakażenia, może dojść w szpitalu, który przez wiele osób uważany jest za niezwykle bezpieczne i sterylne miejsce. Portal podaje, że w 2018 roku odnotowano ponad 600 takich przypadków.

Zarażenia szpitalne są coraz częstszym zjawiskiem. Dochodzi do nich zazwyczaj wskutek wniesienia niebezpiecznych bakterii z zewnątrz. Mogą one wynikać także ze stanu zdrowia pacjenta. Każdy przypadek stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Klebsiella pneumoniae inaczej nazywana jest bakterią New Dehli. Objawy jej obecności są bardzo podobne do tych, które sygnalizują o grypie lub przeziębieniu. Pacjent, który złapał odporną na leki bakterię, może dodatkowo cierpieć z powodu zapalenia płuc, kłopotów z układem moczowym oraz licznych ran i urazów kości. Śmiertelny przypadek takiego zakażenia odnotowano w Łodzi. Kolejne trzy zgony nastąpiły w Warszawie.

Pozostałe wymienione bakterie równie mocno wpływają na organizm człowieka. Clostridium difficile stanowi ponad 40 procent przypadków zachorowań. Objawia się problemami układu pokarmowego, do których zalicza się wymioty, biegunki i bóle brzucha. Poważne bywają także przypadki zarażenia bakterią Pseudomonas aeruginosa.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Dodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osób

Stanem rosnących zachorowań zajęła się Najwyższa Izba Kontroli. W 2018 roku jej przedstawiciele przeprowadzili dokładną kontrolę placówek medycznych i wywnioskowali z niej kilka możliwych przyczyn. Za jedną z nich uznano wtedy braki w personelu medycznym. NIK uważa, że specjalistów brakuje w szczególności w zakresie mikrobiologii oraz epidemiologii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paraliż na autostradzie A2. Na drogę wbiegł koń, połamał nogi. Wszystko stoi
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona

Następny artykuł