ciąża z zaskoczenia
Fot. pixabay.com/ PublicDomainPictures
Autor Klaudia Gaicka - 2 Czerwca 2020

23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem

Ciąża zaskoczyła nie tylko samą kobietę, ale również lekarzy, którzy ją badali. Gdyby nie rutynowe badania przed podaniem leku na kamienicę nerkową, mogło dojść do tragedii. Całe szczęście, wszystko skończyło się dobrze.

Ciąża choć przez wielu bardzo wyczekiwana, dla innych bywa oczywiście zaskoczeniem. Historia 23-latki z Bloomington w Illinois jest jednak wyjątkowo szokująca. Dużo wspominamy o tym, jak ważne jest reagowanie na sygnały, które wysyła nam nasz organizm, te zdarzenia również udowadniają, że warto to robić.

Żona nie chciała kontaktu przez miesiąc. W ramach zemsty spisał listę jej wymówek i opublikował w internecieŻona nie chciała kontaktu przez miesiąc. W ramach zemsty spisał listę jej wymówek i opublikował w internecieCzytaj dalej

Ciąża zaskoczyła nie tylko kobietę, ale również lekarzy, mogło dojść do tragedii

Lizzie Quah na co dzień pracuje jako nauczycielka baletu. Ludzie zastanawiają się, jakim cudem mogła przegapić ciążę. Jest to dodatkowo zaskakujące, ponieważ dzieciątko kobiety nie urodziło się wcześniakiem, urodziła je po 9 miesiącach.

– Przytyłam trochę, ale tylko tyle, że pomyślałam, że warto wrócić do regularnych treningów. Przestałam chodzić na siłownię, bo nie miałam czasu i temu przypisałam ten przyrost wagi. Owszem, ciągle miałam ochotę na drzemki, ale pomyślałam, że po prostu jestem przemęczona – wyjaśnia.

Jak podaje portal Popularne.pl, 23 czerwca 2019 roku Lizzie obudziła się z silnym bólem brzucha. Ponieważ kobieta cierpiała dawniej z powodu kamienicy nerkowej, od razu przyjęła za pewnik tę autodiagnozę. Po przyjeździe do szpitala personel medyczny również ją zaakceptował. Prawdziwy powód bolesnych skurczy w ciele kobiety był zupełnie inny i całe szczęście ujawnił się przy rutynowym badaniu.

– Powiedzieli mi, że przed podaniem leków na kamienie nerkowe, muszą upewnić się, że nie jestem w ciąży – wspomina młoda mama.

Kobieta była w szoku, bo nie miała wcześniej żadnych objawów, które mogłyby świadczyć o stanie błogosławionym. Kiedy lekarze rozpoczęli badanie ginekologiczne, okazało się, że Lizzie ma 8 cm rozwarcia i właśnie rodzi.

– Jeszcze tej samej nocy zostałam mamą – mówi Lizzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć

2. Porażające doniesienia prasy o Harrym i Meghan. Wybuchła kłótnia, konieczna była interwencja policji

Co dodatkowo zaskakujące, mała Winnie June po porodzie ważyła niecałe 3 kg. Nie jest to aż tak mało.

Okazało się, że młoda mama trafiła do szpitala, będąc w niebezpieczeństwie. Gdyby znalazła się tam później, mogłaby w ogóle nie przeżyć porodu. Lekarze stwierdzili u niej między innymi nieprawidłowe ułożenie łożyska oraz zatrucie ciążowe. Dziś mała dziewczyna ma już 11 miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu
  2. Nie żyje poszukiwany chłopiec. Znaleziono ciało 4-letniego Marka
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Nie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członków

Następny artykuł