Ciąża: dziecko urodziło się z wkłądką antykoncepcyjną w ręce
fot. instagram.com
Autor Karol Zaborowski - 6 Listopada 2019

Dziecko, którego miało nigdy nie być. Urodził się z dowodem na to w rączce, wszystkich aż zatkało

Ciąża niektóre kobiety napawa lękiem. Inne zwyczajnie nie widzą siebie w roli matki. W takich wypadkach można sięgnąć po antykoncepcję, która nie zawsze działa tak jak powinna. Podczas narodzin tego chłopca, malec trzymał w rączce dowód na to, że miał się nie urodzić.

Ciąża nie jest łatwym okresem w życiu kobiety. Szczególne problemy mogą się pojawić w momencie, kiedy pojawia się niechciana ciąża. W takim wypadku przyszła mama zostaje postawiona w bardzo niełatwej sytuacji, z której wyjście wcale nie musi być łatwe na pierwszy rzut oka.

W takiej właśnie sytuacji znalazła się Lucy Hellein z Fort Mitchell w Alabamie. Kobieta dowiedziała się o tym, że jest w ciąży w najmniej oczekiwanym momencie. Mimo to postanowiła urodzić swojego synka, który podczas narodzin zaskoczył wszystkich. Lekarz i położne nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Oczekiwali narodzin bliźniaków. Niespodziewanie usłyszeli od lekarza „Przykro mi”, a ich świat legł w gruzachOczekiwali narodzin bliźniaków. Niespodziewanie usłyszeli od lekarza „Przykro mi”, a ich świat legł w gruzachCzytaj dalej

Nieplanowana ciąża z niezwykłym finałem

W obecnych czasach mamy dostępnych wiele form antykoncepcji, które dają niemalże pewność, że kobieta nie zajdzie w niechcianą ciążę. Jednak zawsze pozostaje pewien margines błędu, że zastosowana przez nas metoda nie odniesie zamierzonego rezultatu.

Lucy zdecydowała się na zabieg wszczepienia wkładki wewnątrzmacicznej, która ma stanowić jedno z najpewniejszych metod antykoncepcji. Jak wielkie musiało być jej zdziwienie, kiedy zaledwie kilka tygodni po zabiegu dowiedziała się, że jest w ciąży. Co więcej, był to już 18 tydzień. Dodatkowo podczas badania USG, lekarz nie mógł zlokalizować wkładki. Dlatego też stwierdził, że ta najprawdopodobniej wypadła.

- Myślałam, że to pierwsze tygodnie ciąży, ale lekarz wyprowadził mnie z błędu. Powiedział, że to był już 18 tydzień. Wkładki nie było widać na USG, więc mój lekarz był przekonany, że z pewnością wypadła - powiedziała Lucy.

Jako że Lucy zaszła w niechcianą ciążę, to lekarz zaproponował jej aborcję, jednak kobieta zdecydowała się urodzić swojego synka, który podczas porodu raz jeszcze zaskoczył wszystkich. Fakt, że Lucy zaszła w ciążę korzystając z wkładki antykoncepcyjnej, jest już sam w sobie nie lada fenomenem. Jednak to nic w porównaniu z tym, co się stało podczas porodu.

Mały Dexter przyszedł na świat bez większych problemów, jednak wszystkich zgromadzonych zaciekawił dziwny przedmiot, który znajdował się w jego małej pięści. Okazało się, że chłopiec trzyma w ręku wkładkę swojej mamy. Widok ten był tak niewiarygodny, że położne natychmiast zaczęły robić mu zdjęcia. Również Lucy postanowiła uwiecznić ten moment i podzielić się nim ze światem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"
  2. Oczekiwali narodzin bliźniaków. Niespodziewanie usłyszeli od lekarza „Przykro mi”, a ich świat legł w gruzach
  3. Horror w częstochowskim szpitalu. Nikt nie wiedział, że pacjent ma przy sobie broń

Następny artykuł