Ciąża w ciąży
fot. pixabay.com/MedicalPrudens
Autor Karol Zaborowski - 10 Maja 2020

Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie

Ciąża jest niezwykłym przeżyciem dla kobiety, bo w końcu już niedługo będzie mogła powitać na świecie swoje dziecko. Niestety w niektórych przypadkach nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. W tym wypadku niezbędna była natychmiastowa reakcja lekarzy.

Ciąża bliźniacza już sama z siebie nie jest częstym zjawiskiem, jednak przypadek kobiety z Kolumbii zdarza się raz na 500 000 narodzin. Początkowo lekarze nie dostrzegali żadnych komplikacji, ale podczas drugiego badania USG udało im się dostrzec drugą pępowinę.

Niestety pojawiły się pewne komplikacje, które doprowadziły do tego, że jeszcze nienarodzone dzieci zaczęły rywalizować o tlen i składniki odżywcze, które otrzymywały od organizmu swojej mamy. Doprowadziło to do tego, że silniejszy płód wchłonął swoje rodzeństwo.

Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludziMama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludziCzytaj dalej

Ciąża w ciąży

Jak podaje portal parenting.pl, stan taki nazywany jest “fetus in fetu", co dosłownie oznacza płód w płodzie. Niestety jest to bardzo niebezpieczny stan dla dziecka, które wchłonęło swoje rodzeństwo. Wszystko dlatego, że nierozwinięty płód może uniemożliwić prawidłowe rozwijanie narządów wewnętrznych.

Kiedy lekarze odkryli, co się stało, wiedzieli, że niezbędna będzie ingerencja chirurgiczna. Podczas operacji bliźniaki zostaną rozdzielone, a sam zabieg przeprowadzono zaledwie dzień po porodzie. W czasie opracji lekarze stwierdzili, że wchłonmięty płó nie miał rozwiniętego mózgu, ani serca.

Na szczęście wszystko poszło dobrze i lekarze twierdzą, że nowo narodzone dziecko nie będzie miało w przyszłości problemów wynikających ze wchłonięcia swojego bliźniaka w czasie ciąży.

Dzisiaj grzeje: 1.Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie gdzie jest Kacperek. Jasnowidz wskazał konkretne miejsce na mapie

2. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie

Choć tego typu sytuacje są bardzo rzadkie, to nie oznacza, że się nie pojawiają. Znane są wręcz przypadki, kiedy podobny zabieg przeprowadzany jest u osób dorosłych, u których wchłonięty płód w pewien sposób skamieniał i obrósł wapienną skorupą. Do tej pory zarejestrowano 200 potwierdzonych przypadkó tego typu kompilkacji w czasie ciąży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włożyła jajka w skorupkach do piekarnika i piekła 30 minut. Rezultat okazał się nadzwyczajny
  2. Gwiazda polskiego „Mam Talent” była naprawdę popularna. Teraz gra w filmach dla dorosłych
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Następny artykuł