Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

ciąża-pacjentka
unsplash.com/Piron Guillaume
Autor Natalia Niewczas10.11.2020

Zajście w ciążę to pragnienie wielu kobiet. Dla tej lekarki błogosławiony stan oznaczał również niecierpliwość - przyszła mama nie mogła doczekać się momentu, w którym przytuli swoje nowonarodzone dziecko. Niestety spełnił się jeden z najgorszych scenariuszy.

W przypadku tej kobiety ciąża nie przebiegała bez poważnych zagrożeń dla zdrowia. Lekarka zaobserwowała wyjątkowo niepokojące objawy. Nie zdążyła nacieszyć się dzieckiem - zmarła dwa dni po porodzie.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Podczas ciąży ze zdrowiem lekarki zaczęło dziać się coś złego


Dr Chaniece Wallace z Indianapolis doświadczała w trakcie ciąży niepokojących symptomów. Okazało się, że kobieta ma objawy wskazujące na stan przedrzucawkowy.


Stan przedrzucawkowy niekiedy daje o sobie znać poprzez wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia widzenia, problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego czy bóle głowy. Według Mayo Clinic stan przedrzucawkowy zwykle rozpoczyna się ok. 20 tygodnia ciąży; wymaga podjęcia natychmiastowego leczenia.


Jak podaje portal parenting.pl, u Chaniece symptomy pojawiły się kilka tygodni przed tragedią. Lekarze podjęli wówczas decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.


Zgodnie z zapowiedziami lekarzy, ciąża Chaniece zakończyła się poprzez zabieg chirurgiczny; na świat przyszła dziewczynka o imieniu Charlotte. Niestety, oprócz cesarskiego cięcia, potrzebna była kolejna poważna operacja.


Powikłania zmusiły chirurgów do szybkiego działania. Jak wspomina mąż lekarki, wątroba Chaniece pękła, jej organizm przestał prawidłowo funkcjonować.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościPilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościCzytaj dalej


- Trzy z głównych wyzwań, z którymi się spotkaliśmy, to pęknięta wątroba, wysokie ciśnienie krwi i problemy z nerkami - relacjonuje małżonek Chaniece.

Starania lekarzy nie przyniosły spodziewanych efektów. Chaniece zmarła 22 października.


Mąż lekarki przekazał informacje dotyczące małej Charlotte. Jak zapewnia, dziewczynka, choć przebywa na oddziale intensywnej terapii noworodków, czuje się dobrze.

2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osób2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING wystosował ważny komunikat. Chodzi o bezpieczeństwo klientów
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Oficjalnie: Gwiazdor Legii ma koronawirusa, dzisiaj miał zagrać w trakcie meczu reprezentacji
  7. Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszu

Następny artykuł