Ciąża: kobieta w ciąży przebiegła maraton
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 10 Grudnia 2019

Przebiegła maraton będąc w zaawansowanej ciąży. W internecie zawrzało

Ciąża potrafi odbić się na samopoczuciu kobiety i to bardzo dobitnie. Bóle kręgosłupa, opuchnięte nogi i szybsze męczenie się to dolegliwości, z którymi zmaga się wiele ciężarnych. Jednak są one w zupełności zrozumiałe i normalne. Mimo to pewna kobieta postanowiła w czasie ciąży przebiec maraton i to nie raz.

Ciąża to istotny etap w życiu kobiety, kiedy przyszła mama powinna raczej się oszczędzać. Oczywiście nie oznacza to, że nie może się w ogóle ruszać, czy wykonywać jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych. Jednak mimo wszystko powinna raczej unikać nadmiernego wysiłku, a na pewno dźwigania ciężarów i forsowania swojego organizmu.

Jednak nie wszystkie panie podchodzą tak do swojego przyszłego macierzyństwa, co doskonale pokazuje przykład 40-letniej Li Lili, która pokonała maraton, będąc w zaawansowanej ciąży. Co więcej, nie był to jej jedyny start w zawodach podczas 9 miesięcy oczekiwań na narodziny dziecka.

Irena Jarocka zmarła na nowotwór mózgu. Mąż artystki wciąż otrzymuje pytania o jej koncertIrena Jarocka zmarła na nowotwór mózgu. Mąż artystki wciąż otrzymuje pytania o jej koncertCzytaj dalej

Ciąża nie powstrzymała jej przed przebiegnięciem maratonu

Li Lili ma na swoim koncie ponad 60 przebiegniętych maratonów i do każdego z nich przygotowuje się niezwykle skrupulatnie. Tak też było i tym razem, jednak kobieta miała stanowczo utrudniony bieg ze względu na niemały już ciążowy brzuszek.

Swój pierwszy maraton podczas ciąży Li Lili pokonała w trakcie trwania 8. tygodnia. Osiągnęła wtedy wynik 3 godzin i 54 minut. Na tym jednak nie koniec, ponieważ już w 22. tygodniu swojej ciąży wystartowała ponownie w biegu i pokonała prawie 46 kilometrów w 4 godziny i 48 minut.

Już to jest nie lada wyczynem i narażeniem swojego organizmu na ogromny wysiłek, a przecież w jej brzuchu cały czas było jeszcze dziecko. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, Li postanowiła wystartować w kolejnym maratonie, gdy była w 32. tygodniu ciąży. Było to dokładniej 22 listopada w Szanghaju. Jak zwykle udało jej się ukończyć bieg i tym razem zajęło jej to trochę ponad 5 godzin.

Kiedy w internecie pojawiły się jej zdjęcia i informacja, że kobieta w zaawansowanej ciąży przebiegła maraton, natychmiast pojawiły się głosy krytyki. Nie da się ukryć, że to, co zrobiła Li, dla normalnej osoby mogłoby się skończyć tragicznie zarówno dla niej, jak i dla dziecka. W takiej sytuacji niepokój internautów jest zrozumiały. Jednak zapominamy, że 40-latka jest doświadczoną biegaczką i przygotowywała się do każdego z biegów w odpowiedni sposób.

- Wiele osób martwi się, ponieważ tego nie rozumieją… Większość z tych krytyków nigdy nie była w ciąży. Faktem jest, że zrobiłam to, ponieważ mam bardzo głębokie zrozumienie własnego ciała. Przebiegłam ponad 60 maratonów, jestem bardzo dobrym biegaczem. Przebiegłam jeden z maratonów w czasie 3:28 – to doskonały wynik, nawet dla mężczyzn. Mam własne metody treningowe, trenuję od bardzo dawna i starannie przygotowuje się do tych biegów – tłumaczyła 40-latka w wywiadzie z serwisem Pear Video.

Mimo to nie polecamy raczej tak dużego wysiłku w trakcie ciąży. Przykład Li Lili owszem może motywować do treningu w czasie ciąży, ale pamiętajmy, aby był on przeprowadzony z głową, ponieważ w przeciwnym razie narażamy zarówno siebie, jak i dziecko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Następny artykuł