Ciąża: lekarze pierwszy raz się spotaki z takim przypadkiem
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 16 Stycznia 2020

Wszyscy myśleli, że 24-latka jest w ciąży. Lekarze pierwszy raz spotkali się z takim przypadkiem

Ciąża znacząco zwiększa obwód brzucha u kobiety. W końcu znajduje się w nim mały człowiek. Jednak w przypadku 24-latki powód był zupełnie inny. Lekarze nigdy nie spotkali się z podobnym przypadkiem.

Ciąża mnoga może sprawić, że brzuch przyszłej mamy będzie naprawdę ogromny. Niekiedy ma się nawet wrażenie, że zaraz może eksplodować. W przypadku 24-latki pochodzącej z Meksyku wszyscy myśleli, że niedługo będzie się spodziewać narodzin swojego pierwszego dziecka. Jednak po wykonaniu prześwietlenia okazało się, że w jej brzuchu rośnie coś zupełnie innego.

Brzuch kobiety rósł w zastraszającym tempie i szybko zarówno 24-latka, jak i jej bliscy stwierdzili, że z jej ciałem dzieje się coś złego. Pacjentka miała problemy z poruszaniem się, a nawet oddychaniem. Dopiero wykonanie prześwietlenia zdradziło prawdziwą przyczynę jej stanu.

Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyćObjawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Wszyscy myśleli, że to ciąża

24-latka została przetransportowana do szpitala Mexico General Hospital, gdzie zajął się nią lekarz Erik Hanson Viana. Doktor przyznał, że był to pierwszy tego typu przypadek w jego karierze, choć sama choroba kobiety nie była jakaś rzadka. Okazało się bowiem, że na jej jajniku pojawiła się torbiel.

Problem w tym, że torbiel jajnika urosła do niewyobrażalnych dla normalnego człowieka rozmiarów. Okazało się, że zmiana ważyła aż 33 kilogramy i mogła pęknąć w każdej chwili. Niestety takie torbiele często mają charakter złośliwy i po pęknięciu zaczynają się pojawiać również na innych narządach.

Co więcej, gigantyczna torbiel uciskała na dwie bardzo duże żyły, przez co mogły się pojawić problemy z sercem. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji. Pacjentka mogła się zdecydować na zabieg polegający na jednorazowym usunięciu całej torbieli lub początkowe usunięcie całego płynu, który się w niej zebrał i późniejszego wycięcia pozostałości. 24-latka podjęła decyzję, aby lekarze spróbowali usunąć całą zmianę na raz, wiedząc, że na jej ciele pozostanie bardzo duża blizna.

Wycięcie torbieli w całości wiąże się ze sporym ryzykiem. Ściana torbieli jest bardzo cienka i nie może przeschnąć, ponieważ w przeciwnym wypadku może łatwo pęknąć – wyjaśniał dr Viana w rozmowie z The Telegraph.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, w tym wypadku lekarze spisali się na medal i udało im się usunąć torbiel, nie wywołując żadnych powikłań. Podczas wizyty kontrolnej, która miała miejsce po 6 miesiącach od operacji, potwierdzono, że kobieta szybko wraca do zdrowia. Dodatkowo zniknęły jej dotychczasowe problemy z oddychaniem i nie potrzebowała już kul do pomocy przy chodzeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  2. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  3. Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życie
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  6. Skandal. Mężczyzna w polskim szpitalu dostał spleśniałe jedzenie, zdjęcie jedynie dla wytrzymałych osób [FOTO]

Następny artykuł