Ciąża bez objawów
fot. unsplash.com/Alicia Petresc
Autor Karol Zaborowski - 16 Listopada 2019

Urodziła dziecko leżąc na podłodze. Nawet nie wiedziała, że jest w ciąży

Przy regularnym stosowaniu antykoncepcji, ciąża może być niemałym zaskoczeniem dla przyszłej mamy. Jednak 23-letnia modelka nawet nie wiedziała, że spodziewa się dziecka, póki to nie przyszło na świat. Wielu osobom aż ciężko uwierzyć, jednak wydarzyło się to naprawdę.

Ciąża objawiać się może na wiele sposobów. Większość przyszłych mam uskarża się na takie dolegliwości jak poranne mdłości, bóle kręgosłupa, puchnące nogi, czy też dziwne zachcianki żywieniowe. Oczywiście najbardziej wyraźnym objawem ciąży jest przyrost masy ciała i wyraźnie większy obwód brzucha.

W przypadku bardziej pulchnych kobiet ciążowy brzuszek może być mniej widoczny, a wręcz można niekiedy odnieść wrażenie, że praktycznie go nie ma. Jednak w przypadku szczupłych kobiet jest on zazwyczaj bardzo widoczny i ciężko jest go nie zauważyć. Mimo to 23-letnia modelka z Australii Erin Langmaid nawet nie wiedziała, że jest w ciąży do momentu porodu.

Popularna metoda leczenia z czasów PRL-u znowu wraca do łask. Jak i kiedy stosować bańkiPopularna metoda leczenia z czasów PRL-u znowu wraca do łask. Jak i kiedy stosować bańkiCzytaj dalej

Ciąża bez objawów

Choć ciężko w to uwierzyć, to jest możliwe, aby ciąża przebiegała bez żadnych objawów. Zdarza się to niezwykle rzadko, bo raz na kilka tysięcy przypadków. Erin przez całą swoją ciążę zażywała tabletki antykoncepcyjne i w żaden sposób nie zmieniła swojego trybu życia. Nie przestrzegała także żadnych zaleceń dotyczących ciężarnych kobiet.

Jak podaje portal se.pl, pewnego dnia modelka bardzo źle się poczuła i natychmiast po przebudzeniu pobiegła do łazienki. Dopiero wtedy zorientowała się, że niedługo zostanie mamą. Erin urodziła swoją córeczkę na podłodze bez żadnej pomocy ze strony personelu medycznego.

Jej krzyki zaniepokoiły ojca dziecka, który po wejściu do łazienki zobaczył na podłodze swoją ukochaną oraz dziecko, które już zdążyło przyjść na świat. W pierwszym momencie stał jak wryty, jednak po chwili się ocknął z szoku i wezwał pogotowie. 23-latka wraz z dzieckiem została przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze sprawdzili, czy nic im nie dolega.

Na szczęście zarówno Erin, jak i Isla May czuły się znakomicie i ich zdrowiu, ani życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Bez wątpienia modelka i jej córka miały bardzo dużo szczęścia, ponieważ ich historia mogła zakończyć się zupełnie inaczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył, że Marta jest poważnie chora. "Zaczęłam po prostu się uśmiechać, a w środku umierać"
  2. Antyszczepionkowi rodzice będą musieli się ugiąć. Przełomowy wyrok sądu w sprawie żłobków
  3. Podczas przerwy uczennica zasłabła na schodach. Życie uratował jej inny uczeń, nawet nauczyciele nie wiedzieli, jak się zachować
  4. Piosenki Katarzyny Sobczyk znają wszyscy. Artystka przegrała z chorobą, która diagnozowana jest u tysięcy Polek rocznie

Następny artykuł