ciąża i guz mózgu
fot. https://unsplash.com/ Heather Mount
Autor Natalia Niewczas - 17 Sierpnia 2020

Sądziła, że ból głowy wywołany jest ciążą. W tym czasie guz cały czas rósł

Ciąża niesłusznie uśpiła czujność tej pacjentki. Dominique doświadczała nieprzyjemnych bólów głowy i nieustępliwego zmęczenia. Jak tłumaczyła, objawy nie były dla niej niczym niezwykłym, ponieważ już w czasie oczekiwania na poród pierwszego dziecka borykała się z podobnymi problemami. Tym razem ignorowanie symptomów okazało się poważnym błędem.

Ciąża 31-letniej Dominique z Wielkiej Brytanii zakończyła się porodem Erin, jej drugiego dziecka. Niestety los nie ofiarował kobiecie zbyt wiele czasu na to, by swobodnie nacieszyła się towarzystwem upragnionej pociechy. Dolegliwości, których doświadczała, będąc jeszcze w stanie błogosławionym, znacznie się nasiliły, w związku z czym Dominique znów trafiła do szpitala.

Z całej Polski spływają kondolencje. Nie żyje Ewa Demarczyk, legendarna piosenkarka, której głos na zawsze zostanie w naszej pamięciZ całej Polski spływają kondolencje. Nie żyje Ewa Demarczyk, legendarna piosenkarka, której głos na zawsze zostanie w naszej pamięciCzytaj dalej

Ciąża uśpiła jej czujność

W niecały miesiąc po zakończeniu ciąży Dominique Nicholson wróciła do szpitala. Dokuczający kobiecie od miesięcy ból głowy nie dawał za wygraną i konsultacja z lekarzem okazała się konieczna. Do medycznej placówki przywiózł ją mąż. Para nie była gotowa na to, co specjaliści mieli zakomunikować.

Badania potwierdziły obecność oponiaka II stopnia, 4-centymetrowy guz ulokował się w mózgu pacjentki. Dominique wymagała pilnej operacji. Lekarze podjęli się wyczerpującej, siedmiogodzinnej interwencji chirurgicznej, podczas której usunęli 99% zmiany - pozostawili jedynie małą część guza połączoną bezpośrednio z naczyniem krwionośnym.

Dominique wprost nie mogła nadążyć za błyskawicznie postępującymi w jej życiu zmianami. Radość z urodzenia dziecka momentalnie przeszła w szok wywołany diagnozą. Jak podaje portal parenting.pl, specjaliści podejrzewają, że w przypadku Dominique na rozwój guza mogły wpłynąć hormony wytwarzane przez organizm kobiety w trakcie ciąży.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Polak odnalazł wielki skarb sprzed tysięcy lat. Nie mógł się nadziwić temu, co zobaczył

Obecnie, ponad rok po operacji, pacjentka powoli wraca do zdrowia. Choć wcześniej ignorowała niepokojące sygnały, teraz nieustannie martwi ją każdy ból głowy. Dominique żyje w ciągłym lęku - obawia się, że guz może odrosnąć.

Trudne doświadczenie choroby całkowicie odmieniło perspektywę Dominique. Kobieta podzieliła się historią swojej choroby ze światem i apeluje, by nie odkładać marzeń na później.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę
  2. Poważne niebezpieczeństwo nad Bałtykiem. Jest oficjalny komunikat, wszyscy wypoczywający powinni wiedzieć
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł