Przypadek najmłodszej matki świata jest niewiarygodny. Dziewczynka urodziła w wieku pięciu lat
unsplash/ Caroline Hernandez
Autor - 18 Maja 2020

Została ogłoszona najmłodszą matką w historii. Aż ciężko uwierzyć ile miała lat, kiedy urodziła

Ciąża to dla kobiety wielka radość. Jest to jednak stan, do którego trzeba dojrzeć zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Nie bez powodu informacja o najmłodszej mamie na świecie wywołuje tak wiele skrajnych emocji.

Ciąża i oczekiwanie na poród to jeden z najważniejszych etapów w życiu kobiety. Jest to również czas, w którym zachodzi bardzo wiele zmian hormonalnych wpływających na samopoczucie przyszłej mamy.

Zdarza się, że dorosłe kobiety nie radzą sobie ze zmianami. Trudno sobie nawet wyobrazić, jak reagują na nie dzieci. Niestety wiek dziewczynek, które dowiadują się, że zostaną mamami, przyprawia o ból głowy. Gdy świat obiegła informacja o ciąży u 5-letniej dziewczynki, ludzie nie mogli wyjść ze zdumienia.

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwcaŁukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwcaCzytaj dalej

Przypadek najmłodszej matki świata jest niewiarygodny. Dziewczynka urodziła w wieku pięciu lat

Przypadek Liny Mediny jest szokujący, jednak potwierdza go pełna dokumentacja medyczna. Dziewczynka urodziła się w 1933 w małej peruwiańskiej wsi. Jej rodzina była bardzo biedna, a rodzice mieli wiele problemów. Życie Liny od początku było trudne, jednak najgorsze przyszło, gdy skończyła 5 lat. Dziewczynka, która chciała cieszyć się beztroskim życiem, dowiedziała się, że niedługo zostanie mamą.

Choć Lina od dłuższego czasu wymagała wizyty lekarskiej, dość późno trafiła do specjalisty. Dopiero gdy jej brzuch stał się naprawdę duży i powodował częste bóle, matka zabrała ją do pobliskiego ośrodka.

Lekarze nie mieli pojęcia, co może stać za pogarszającym się stanem małej Liny. Przypuszczali na przykład, że dziewczynka cierpi na jakiś rodzaj nowotworu. Po przeprowadzeniu badań wyszła na jaw zdumiewająca prawda. Pięciolatka była w siódmym miesiącu ciąży.

Przypadek Liny przejął Gerardo Lozado, który wspierał i opiekował się nią aż do porodu. Po przeprowadzeniu wywiadu okazało się, że mała w wieku trzech lat dostała pierwszej miesiączki. Choć z pozoru była normalnym dzieckiem, jej narządy płciowe rozwijały się zdecydowanie za szybko. Mimo to nikt z rodziny nie zainteresował się stanem dziewczynki.

Z uwagi na to, że ciało Liny nie było jeszcze odpowiednio rozwinięte, a miednica nie była przystosowana do porodu, dziewczynka nie mogła urodzić w normalny sposób. 14 maja 1939 roku lekarze dokonali cesarskiego cięcia. Dziecko na cześć wspomnianego wcześniej lekarza otrzymało imię Gerard.

Chłopiec przez dziesięć lat myślał, że dziewczynka była jego siostrą. Dopiero po czasie dowiedział się, kim naprawdę była dla niego Lina. Gerard zmarł w 1979 roku, w wieku 40 lat. Lina natomiast wyszła za mąż i jako już dorosła kobieta urodziła drugie dziecko.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

2. Mąż przypadkiem znalazł zdjęcie żony sprzed 18 lat. Zobaczył jeden szczegół, który totalnie go zmroził

Wielu ludzi zastanawia się, jak w ogóle doszło do współżycia. Sprawa do dziś nie jest wyjaśniona, jednak policja aresztowała ojca dziewczynki. Niestety z racji tego, że kiedyś nie były dostępne dzisiejsze technologie, nie zebrano wystarczająco dużo dowodów, aby postawić mu zarzuty.

Jak podaje portal webniusy.com, w 2002 roku została wydana książka na temat Liny. Dzięki niej świat dowiedział się o tym nietypowym przypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władza nagle i niespodziewanie zmieniła uciążliwy zakaz. Miliony Polaków poczują wielką ulgę
  2. Nie tylko za truskawki zapłacimy więcej niż zwykle. Cena czereśni przyprawia o zawroty głowy, musieliśmy spojrzeć dwa razy
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?

Następny artykuł