Ciąża: kobieta poroniła już 11 razy
fot. unsplash.com/John Looy
Autor Karol Zaborowski - 21 Listopada 2019

Małżeństwo przeszło już przez 11 poronień. Lekarze z bezsilności rozkładają ręce

Ciąża jest dla kobiety nie lada przeżyciem. W ciągu zaledwie 9 miesięcy rozwija się w niej zupełnie nowe życie. Niestety niektóre małżeństwa, które bardzo chcą się spełnić w roli rodziców, nie mogą mieć swojego potomstwa. Pewna para przeżyła 11 poronień w zaledwie 3 lata.

Ciąża dla wielu par jest upragnionym stanem oczekiwania na narodziny swoich dzieci. Niestety wiele z nich napotyka na bardzo poważne problemy, które pojawiają się nawet na samym początku ciąży. 34-letnia Irlandka Amanda Gordon wraz ze swoim mężem stara się o dziecko od ponad 3 lat. W tym czasie kobieta poroniła już 11 razy.

Historia Amandy i jej męża jest naprawdę tragiczna, bo oto mamy świadome małżeństwo, które chce jedynie obdarować swoją miłością kolejną osobę w swojej rodzinie. Niestety już od 3 lat niedane im było zostać rodzicami, a najgorsze jest to, że lekarze jedynie rozkładają ręce, nie znając przyczyny takiego stanu rzeczy.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Ciąża zakończona w 6 tygodniu

Amanda i Robert już od 3 lat bezskutecznie starają się o dziecko. W ich przypadku nie ma problemu z bezpłodnością, ponieważ kobieta już 11 razy była w ciąży. Niestety każda z nich zakończyła się poronieniem. Niedawno para po raz kolejny przechodziła przez koszmar utraty dziecka.

34-latka spodziewała się tym razem narodzin bliźniaków, jednak wykryto, że oba zarodki utknęły w jej jajowodach. Stwierdzono obustronną ciążę pozamaciczną bliźniaczą i zaledwie 6 tygodni po tym, jak usłyszeli radosną nowinę, doszło do kolejnego poronienia. Amanda sama przyznała, że po piekle, które przeszła w ciągu tych ostatnich trzech lat, stała się już znieczulona.

- Teraz straciliśmy dwoje dzieci w 11. ciąży i nadal jesteśmy zdruzgotani, ale w końcu stajesz się jakby znieczulony, wiesz, co będzie dalej i tylko chcesz mieć to z głowy - mówiła 34-letnia Amanda.

Jak podaje portal O2.pl, największy problem tkwi w tym, że małżonkowie nie znają przyczyny, dlaczego 34-latka nie może donosić żadnej ciąży. Lekarze jedynie rozkładają ręce, nawet nie badając tego, co wywołało taki stan rzeczy. Małżeństwo dopatruje się winy w niedofinansowanych badaniach nad poronieniami. Swoim apelem pragną, aby żadna inna para nie musiała przechodzić przez to, co oni.

- Przeszliśmy przez piekło i czujemy, że potrzebujemy odpowiedzi. Opieka i leczenie personelu NHS były wyjątkowe. Nie możemy ich winić, ale ten problem jest niedofinansowany. Musimy przeznaczać więcej pieniędzy na badania nad poronieniami, abyśmy mogli się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Co czwarta ciąża kończy się utratą dziecka. Myślę, że to szokująca liczba - stwierdził mąż kobiety.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Napój drożdżowy doskonale koi nerwy. Ma również inne wspaniałe właściwości i można przygotować go w domu
  2. W tysiącach polskich domów hodowana jest śmiertelnie trująca roślina. Wystarczy kilka minut, aby doszło do tragedii
  3. 21-latka od urodzenia miała znamię na swoim ciele. Zwykłe selfie uratowało jej życie
  4. Wszawica powraca. Problem dotyczy szczególnie kobiet

Następny artykuł