Choć ledwie dowiedziała się, że zostanie mamą, wielkość jej brzucha sugerowała zaawansowaną ciążę. Dopiero po badaniu prawda wyszła na jaw

Ciąża i rak jajnika
unsplash.com/Ömürden Cengiz
Autor Barbara Bujar24.10.2020

Informacja o ciąży ucieszyła przyszłych rodziców. Niestety, ich radość nie trwała długo. W krótkim czasie brzuch kobiety urósł do niewiarygodnie dużych rozmiarów. Choć do porodu było jeszcze daleko, pacjentka wyglądała jakby była w 30. tygodniu. W końcu lekarz postawił przerażającą diagnozę. 22-latka natychmiast musiała znaleźć się na stole operacyjnym.

Ciąża to czas radości i wielkich przygotowań. Przyszli rodzice przez 9 miesięcy szykują się na pierwsze spotkanie ze swoim dzieckiem, a dzięki kolejnym badaniom obserwują jego rozwój. Zauważalną zmianą jest także rosnący brzuch, który każdego dnia przypomina o tym, że niedługo na świecie pojawi się nowy członek rodziny.

Kobiecie, której historia została opisana na portalu WP Parenting, to szczęście nie było dane. W 11. tygodniu ciąży okazało się, że zarówno jej, jak i dziecku, zagraża poważne niebezpieczeństwo. Pacjentka od razu musiała przejść skomplikowany zabieg.

Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaAndrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaCzytaj dalej

Wyglądała jak w 30. tygodniu ciąży. Lekarz postawił przerażającą diagnozę

22-letnia Kirsty nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Zmianę w jej wyglądzie zauważyli jednak koledzy z pracy, którzy zaczęli dopytywać, czy przypadkiem nie zostanie mamą. Zaintrygowana kobieta wykonała test ciążowy, na którym szybko zobaczyła dwie kreski. Choć i ona, i jej chłopak, byli tym faktem zaskoczeni, szybko zrozumieli, że spotkało ich prawdziwe szczęście.

Radość pary nie trwała jednak długo i skończyła się podczas pierwszej wizyty lekarskiej. Kiedy ginekolog stwierdził, że młoda kobieta jest już w 30. tygodniu ciąży, ta uznała, że jest to niemożliwe. Lekarz szybko wykonał badanie USG. Wyniki potwierdziły opinię kobiety. Okazało się, że jej brzuch urósł z zupełnie innego powodu.

Stan 22-latki, któremu towarzyszył duży ciążowy brzuch, mocno zainteresował lekarza. Po przeanalizowaniu jej badań wiedział już jednak, co jej dolega. W okolicach jajnika pacjentki powstała torbiel, która zagrażała nie tylko jej zdrowiu, ale także życiu dziecka. Kirsty natychmiast musiała trafić na stół operacyjny. Niestety, w trakcie zabiegu doszło do poronienia.

- Moje dziecko zostało pokonane przez ogromną torbiel. To złamało moje serce – powiedziała Kirsty cytowana przez WP Parenting.

Zarówno 22-latka, jak i jej chłopak, byli załamani. Świadomość, że ich dziecko zmarło zaledwie w 11. tygodniu ciąży, była dla nich ogromnym ciosem. Oboje postanowili jednak uświadomić innym kobietom, jak wielkim niebezpieczeństwem są torbiele jajników. Szczególnie mocno zaangażowała się w to Kirsty.

- Mam nadzieję, że moja historia wzbudzi większą świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z torbielami jajnika u kobiet (…) Dotąd nie zwracałam uwagi na swoje ciało, ale teraz jestem czujna – powiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1.TVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzję
2.Co tam się dzieje? Policja otoczyła posłanki, trwa protest
3. Polacy, którzy nie przestrzegają obostrzeń, muszą liczyć się z mandatem. Jego wysokość zwala z nóg

Personel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiPersonel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiCzytaj dalej

Pamiętajmy, że wiedza na temat torbieli jest dla kobiet bardzo ważna. Choć przyczyny ich powstania nie są do końca znane, lekarze ostrzegają przed charakterystycznymi objawami przypadłości. Jak ustalił Medonet, należą do nich między innymi: uczucie parcia na pęcherz moczowy, zaburzenia cyklu, krwawienia międzymiesiączkowe oraz ból w podbrzuszu.

Bardzo często zdarza się jednak, że torbiele jajników nie wysyłają żadnych sygnałów. Warto więc dbać o siebie i wykonywać badania profilaktyczne.

Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaZabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
  2. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  3. Fatalne wieści dla setek Polaków. Jeden z krajów UE przywraca obowiązkową kwarantannę dla obywateli naszego kraju
  4. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  5. Był zaledwie kilkaset metrów od szpitala. Pacjenta nie udało się uratować
  6. Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceni
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł