Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?

cmentarz: oburzający sposób na wejście
unsplash Kenny Orr
Autor Klaudia Gaicka31.10.2020

Obywatele z dwóch polskich miejscowości znaleźli sposób, aby wejść na cmentarz pomimo zakazu Premiera Mateusza Morawieckiego. To, do czego się posunęli, zaszokowało wszystkich. Cmentarzy pilnuje teraz policja.

Zarówno dziś, jak i jutro i pojutrze, polskie cmentarze będą zamknięty dla chcących odwiedzić zmarłych. Nie da się ukryć, że to właśnie najbliższe okolice 1 listopada sprawiają, że na cmentarzach gromadzą się ogromne tłumy. Niestety, lecz ta tradycja nie może być stawiana na szali wraz z ludzkim życiem, a to właśnie ono jest najbardziej narażone. Druga kwestia jest taka, że gośćmi cmentarzy są najczęściej osoby starsze. To właśnie pacjenci, którzy są w grupie ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 szczególnie dbają o groby zmarłych najbliższych.

Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19Czytaj dalej

Chcąc wejść na cmentarz udawali żałobników

Decyzję o zamknięciu polskich cmentarzy podjął premier Mateusz Morawiecki przez wzrastający w naszym kraju z każdym dniem stan epidemiczny. Ludzie od wielu dni protestują przeciwko partii rządzącej, co przekłada się niestety także na liczbę nowych zarażonych, która tylko w ciągu ostatniej doby wyniosła aż 21 897 osób. Minister tłumaczył, że decyzja ta powstała przede wszystkim po to, aby chronić obywateli. Przychylił się tym samym do apeli wielu ekspertów, między innymi z dziedziny medycyny, którzy prosili pacjentów, aby ci wybrali się w tym roku na cmentarz w innym terminie.

Niestety, jak podaje portal Rmf24.pl, część z osób nie zgadza się z zakazem Premiera i próbuje go łamać na wszelkie sposoby. Jednymi z najbardziej kontrowersyjnych są próby wmieszania się w grupy żałobników, które uczestniczą w ceremoniach pogrzebowych. Takie sceny zaobserwowano w Olsztynie na cmentarzu przy ul. Poprzecznej oraz w miejscowości Dywity. Oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk zaznaczył, że funkcjonariusze monitorują okolice cmentarzy, ale na razie nie odnotowano takich incydentów.

Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyćPierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Tajemnicza wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz ma dla Polaków pewną radę
2.Kolejna niewyobrażalna tragedia w życiu Agnieszki Woźniak-Starak. Nikt nie wie, czy poradzi sobie z kolejną stratą
3. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje

Sprzedawcy zniczy i kwiatów, którzy każdego roku sprzedawali swoje wyroby pod cmentarzami, w tym roku przenieśli się na targowisko miejskie. Próbują sprzedawać ozdoby do domów lub na balkony.

Andrzej Duda zaproponował nową ustawę dotyczącą aborcji. Jaki pomysł ma prezydent?Andrzej Duda zaproponował nową ustawę dotyczącą aborcji. Jaki pomysł ma prezydent?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policji
  2. Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanów
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Nie żyje, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Ogromna strata, życie zawdzięcza mu wielu Polaków i turystów
  7. Teraz: wywołują "Dziady" z okien przy Mickiewicza. Zagra m.in. Katarzyna Warnke

Następny artykuł