Córka Anny Dereszowskiej, podobnie jak jej mama zmaga się z Hashimoto
instagram.com/dereszowska
Autor - 13 Czerwca 2020

Córka Anny Dereszowskiej jest poważnie chora. Aktorka opowiedziała o jej problemach zdrowotnych

Córka Anny Dereszowskiej zmaga się z przewlekłą chorobą tarczycy. U 12-letniej dziewczynki kilka lat temu zdiagnozowano Hashimoto. Choć aktorka przyznaje, że chorobę Leny udało się wykryć we wczesnym stadium, walka o jej zdrowie wiąże się z wieloma trudnościami.

Córka Anny Dereszowskiej zmaga się z Hashimoto. Aktorka przyznaje, że problemy z tarczycą udało się rozpoznać we wczesnym stadium choroby. Mimo to walka o zdrowie Leny nie należy do najłatwiejszych.

W Polsce z Hashimoto zmaga się ponad 700 tys. osób, a liczba chorych wciąż wzrasta. Ponadto choroba dotyka 10-12 razy więcej kobiet niż mężczyzn. Hashimoto jest uwarunkowana przede wszystkim genetycznie, przez co liczba chorych systematycznie się zwiększa. Z chorobą walczy nie tylko 12-letnia Lena, ale również jej mama.

Z ostatniej chwili: Podwójna tragedia w TatrachZ ostatniej chwili: Podwójna tragedia w TatrachCzytaj dalej

Córka Anny Dereszowskiej, podobnie jak jej mama zmaga się z Hashimoto

Tarczyca jest gruczołem, który wytwarza hormony wpływające na nasz metabolizm. Nieprawidłowa praca tego gruczołu prowadzi do zaburzeń wielu układów i narządów. O Hashimoto słyszymy niestety coraz częściej. Diagnoza potwierdziła się również w przypadku Anny Dereszowskiej i jej 12-letniej córki.

Ostatnio wiele słyszymy o gwiazdach, które cierpią na Hashimoto. Z chorobą zmagają się m.in. Monika Pyrek, Aneta Zając, Karolina Szostak, Kayah, Agnieszka Włodarczyk, Maffashion i Dominika Ostałowska. U 12-letniej Leny Hashimoto zdiagnozowano dwa lata temu.

– Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, która zaczyna się od stanu zapalnego, a potem – kolokwialnie rzecz ujmując – organizm sam "zjada" swoją tarczycę – wyjaśniła w rozmowie z serwisem edziecko.pl Anna Dereszowska, u której również zdiagnozowano to schorzenie.

Hashimoto zdiagnozowano u aktorki podczas rutynowych badań krwi. Choroba ta prowadzi do stopniowego niszczenia tarczycy i spadku produkowanych przez nią hormonów. Hashimoto należy do chorób autoimmunologicznych, czyli takich, w których układ odpornościowy atakuje własne komórki i tkanki.

U dzieci choroba często powoduje problemy z nauką i prawidłowym wzrostem. U 12-letniej Leny podobnych problemów udało się na szczęście w porę uniknąć. Dziewczynka uczy się dobrze i jest wysoka jak na swój wiek.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami

Jak podaje portal radiozet.pl, córka Anny Dereszowskiej jest pod opieką lekarza i co trzy miesiące poddaje się pobraniu krwi, żeby kontrolować poziom hormonów. Aktorka dba także o dietę Leny. Piecze dla niej chleb bezglutenowy, unika laktozy oraz cukru.

Niestety nie ma skutecznej metody leczenia Hashimoto, dlatego chorzy muszą na stałe przyjmować preparaty hormonalne. Bardzo ważna jest również odpowiednia dieta, która łagodzi przebieg choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł