Już od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Duże utrudnienia dla tysięcy Polaków

COVID-19 loty
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas10.11.2020

Pandemia COVID-19 znów utrudni życie tysięcy Polaków. Już od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Każdy powinien się z nim zapoznać.

Zagrożenie związane z chorobą COVID-19 zmusza władze do podjęcia nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Polacy muszą liczyć się z nowym zakazem, wejdzie w życie już w najbliższą środę 11 listopada. Chodzi o podróże.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Pandemia COVID-19 wpłynie na swobodę przemieszczania się Polaków


Do mediów spływają wiadomości dotyczące nowego zakazu. Pandemia COVID-19 tym razem utrudni życie wielu podróżnym.


Jak podaje portal polsatnews.pl, nowy zakaz wejdzie w życie już w najbliższą środę 11 listopada i będzie obowiązywał aż do 24 listopada. Informacje dotarły do mediów we wtorek.


Pandemia COVID-19 zmusza władze do działania. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w życie wchodzi zakaz lotów międzynarodowych. Na liście znalazło się 10 państw.


Rozporządzenie Rady Ministrów zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw we wtorek. Zakaz lotów cywilnych dotyczy lądowania na polskich lotniskach samolotów, które wykonują loty międzynarodowe.


Zakazem zostały objęte następujące kraje: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Argentyna, Armenia, Kostaryka, Liban, Macedonia oraz USA. W przypadku Stanów Zjednoczonych wyjątek stanowią stany Illinois i Nowy Jork.


- W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia jego autorzy tłumaczyli, że nieuwzględnienie w wykazie państw objętych zakazem państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen "ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów" - czytamy na portalu.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Czy zwierzęta mają uzdrawiające moce? Przełomowe odkrycie naukowców nie pozostawia złudzeń
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościPilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościCzytaj dalej

Z zakazu lotów wyłączone będą rejsy międzynarodowe wykonywane na zlecenie Prezesa Rady Ministrów. Restrykcja nie dotyczy również Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


Pandemia COVID-19 od początku oznaczała wprowadzenie utrudniających codzienne funkcjonowanie restrykcji. Od soboty 7 listopada zagrożenie związane z chorobą COVID-19 przyczyniło się do zamknięcia galerii handlowych oraz przeniesienia edukacji do sieci.

2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osób2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wiadomości dla Polaków pracujących w Norwegii. Coraz łatwiej odbić się od drzwi
  2. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  7. Rodzice nie chcą religii w szkołach. Mniej uczniów na lekcjach, to dopiero początek kryzysu

Następny artykuł