COVID-19 zajął 95 proc. miąższu płuc pacjenta
pixabay.com/valelopardo
Autor Barbara Bujar - 12 Listopada 2020

Lekarz spojrzał na tomografię chorego na Covid-19 i zamarł. Porażające, co zobaczył

Przerażająca analiza wyników pacjenta z COVID-19. Z powodu ciężkiego przebiegu choroby 44-latek przebywa w szpitalu pod respiratorem. Po wykonaniu tomografii lekarz Bartosz Fiałek podzielił się opinią na temat stanu jego zdrowia. „Ten człowiek nie ma płuc” – powiedział.

COVID-19 wywołana zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 prowadzi do uszkodzeń wielu obszarów organizmu człowieka. Przede wszystkim jest jednak chorobą układu oddechowego, dlatego często powoduje wystąpienie takich dolegliwości jak: płytki oddech, duszności, zapalenie płuc, a nawet zespół ostrej niewydolności oddechowej.

Wymienione wyżej objawy są następstwem nieprawidłowości w funkcjonowaniu płuc człowieka. W wielu przypadkach wymagają hospitalizacji chorego, która nierzadko kończy się pod respiratorem. W zależności od przebiegu COVID-19 lekarze podejmują się różnych działań. Wyniki potrafią ich czasem naprawdę zaskoczyć.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitna PolkaTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitna PolkaCzytaj dalej

Wstrząsające wyniki pacjenta z COVID-19. Stan jego płuc jest krytyczny

Najnowszymi wynikami badań, które są nie tylko zaskakujące, ale przede wszystkim przerażające, podzielił się w mediach społecznościowych lekarz Bartosz Fiałek. Specjalista chciał uzmysłowić wszystkim, jak ogromne zmiany w płucach człowieka mogą zajść wskutek zakażenia koronawirusem.

- Tak wyglądają płuca 44-letniego pacjenta. COVID-19 zabija, nie bagatelizujcie go – przestrzega Bartosz Fiałek na Facebooku.

Pod ostrzeżeniem lekarza umieszczonym w mediach społecznościowych został opublikowany krótki filmik, w którym zawarte zostały zdjęcia uzyskane podczas tomografii zakażonego pacjenta. W komentarzu do nagrania specjalista tłumaczy powagę sytuacji i jasno zaznacza – ten człowiek nie ma płuc.

Okazuje się, że COVID-19 wywołał poważne zmiany u 44-latka i zajął około 95 procent jego miąższu płuc. Jak ustalił serwis internetowy Radia Zet, mężczyzna nie ma żadnych schorzeń współistniejących. Wyniki jego badań są następstwem tylko i wyłącznie zakażenia koronawirusem.

- Dzisiaj transport (do Ciechanowa) 44-letniego pacjenta, bez chorób współistniejących, z ok. 95 proc. zajętego miąższu płuc i z tego powodu zaintubowanego oraz leczonego respiratorem - tomografię płuc tego pacjenta omówiłem w filmie, który opublikowałem dzisiaj rano i pokazuję na jednym z załączonych zdjęć – przekazał lekarz cytowany przez Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1.Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy podjęła decyzję. Dotyczy twardego lockdownu w Polsce
2.Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedi

Jak odróżnić COVID-19 od grypy i przeziębienia? Kluczowe jest kilka szczegółów, dziś każdy powinien je znaćJak odróżnić COVID-19 od grypy i przeziębienia? Kluczowe jest kilka szczegółów, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w polskich placówkach medycznych wciąż przybywa pacjentów z potwierdzonym COVID-19. Każdego dnia testy wykazują także obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W środę 11 listopada Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 25 221 nowych przypadków.

Do tej pory w Polsce zaraziło się już blisko 619 tysięcy osób. Odnotowano także ponad 8,8 tysiąca ofiar śmiertelnych. Ponad 21,5 tysiąca pacjentów wciąż przebywa w szpitalach.

Od 8 miesięcy zmaga się z koronawirusem. Nauczycielka ma Od 8 miesięcy zmaga się z koronawirusem. Nauczycielka ma "długi COVID", jak objawia się choroba?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli chcesz wysłać prezent na święta, lepiej się spiesz. Poczta Polska podała dwie ważne daty
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Dziewczyna reprezentanta Polski szokuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  7. Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów

Następny artykuł