COVID-19-u-lekarki
fot. https://unsplash.com/ Sean Witzke
Autor Natalia Niewczas - 13 Sierpnia 2020

Wykryli u niej COVID-19. Poruszające świadectwo zakażonej lekarki

COVID-19 spowodował prawdziwą dezorganizację znanego porządku świata. Pojawienie się tej groźnej choroby zakrzywiło znaną od lat rzeczywistość i wymusiło na władzach wprowadzenie modyfikujących codzienność restrykcji. Jak się okazuje, koronawirus może pustoszyć nie tylko ulice, ale i ludzką psychikę.

COVID-19 w szczególny sposób odmienił życie medyków z całego świata. To właśnie oni od początku wybuchu pandemii pracowali w pocie czoła, by uratować setki ludzkich istnień. Z racji wykonywanego zawodu przedstawiciele służby zdrowia należą do najbardziej narażonej na zakażenie grupy społecznej. Nieszczęście zachorowania na COVID-19 nie ominęło pracującej w bostońskim szpitalu lekarki. Kobieta podzieliła się ze światem szokującymi wspomnieniami z okresu choroby.

Wzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunekWzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunekCzytaj dalej

COVID-19 na zawsze odmienił jej życie

COVID-19, a właściwie sam wybuch pandemii, stanowił prawdziwy szok dla pracującej w bostońskim szpitalu Sondry S. Crosby. Wszystko zaczęło się tuż po powrocie lekarki z podróży w marcu 2020 roku. To wtedy dotarły do niej wieści o spowodowanej epidemią koronawirusa dezorganizacji pracy szpitali.

Jak podaje portal medonet.pl, Sondra zaczęła czuć się gorzej po jednym z dyżurów. Następny ranek powitał ją wystąpieniem uporczywych dolegliwości - bólu głowy, kaszlu i gorączki. Niedługo po tym badania potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie kobiety. Jak wspomina, wcale nie była tym zszokowana.

Przez cztery tygodnie Sondra pozostawała w izolacji, a nawet ten długi czas nie zapewnił jej, jak twierdzi, pełnego powrotu do zdrowia. Chorująca kobieta opisuje szereg objawów, które czyniły jej walkę z chorobą niezwykle ciężką. Sondra doświadczyła duszności, biegunki i wymiotów, a nawet problemów z utrzymaniem moczu. Nieustannie towarzyszyły jej przykre zapachy potu i moczu.

Sondra borykała się również zaburzeniami pamięci i halucynacjami. Relacjonuje, że jej owładnięty chorobą mózg nie funkcjonował prawidłowo - kobieta widziała pełzające po ścianach gady, których nigdy tam nie było. Nawet po dwóch miesiącach rekonwalescencji objawy w pełni nie ustąpiły. Sondra nadal doświadcza zaników pamięci i trudności z oddychaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Marża na długi weekend wyraźnie w górę. Każdy kierowca dobitnie odczuje

W swojej relacji lekarka zaznacza, że jej zdaniem pandemia może nieść ze sobą nie tylko poważne skutki dla zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Lęk i poczucie winy długo nie opuszczały bowiem zatroskanej głowy lekarki. Sondra nie wie, czy zaraziła koronawirusem inne osoby. Sytuację pogarsza fakt, iż kobieta, jak sama zaznacza, zawsze stosowała przecież niezbędne środki bezpieczeństwa, które, jak się okazało, ostatecznie zawiodły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżenia
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł