COVID-19 transplantacja
fot. https://unsplash.com/ JC Gellidon
Autor Natalia Niewczas - 16 Września 2020

Jako pierwszy Polak z COVID-19 przeszedł przeszczep płuc. Jest przerażony postawą rodaków

COVID-19 to wywołana koronawirusem choroba, o której wciąż wiemy stanowczo za mało. Choć patogenowi przyglądają się naukowcy z całego świata, mechanizmy jego działania i skutki uboczne zarażenia wciąż skrywają wiele tajemnic. Potwierdza to przypadek mężczyzny z Polski - nawet zdrowy tryb życia i brak chorób współistniejących nie uchronił go przed długą walką o zdrowie i życie. W jednym z wywiadów pacjent opowiada o swoich trudnych przeżyciach i gorąco przekonuje rodaków o tym, że koronawirus to nie mit.

COVID-19 nie istnieje, koronawirus to jeden wielki spisek - podobnych teorii wprost nie sposób w czasach pandemii nie usłyszeć. Tezy zyskują na popularności w zastraszającym tempie mimo tego, że naukowcy regularnie zwracają uwagę na ich potencjalną szkodliwość, a tysiące ludzi traci z powodu choroby to, co najcenniejsze - życie. Po długiej walce ze skutkami zakażenia niebezpiecznym patogenem 44-mężczyzna postanowił podzielić się własną historią i zaapelować do rodaków: pora otworzyć oczy, zagrożenie jest realne.

Oliwia Bieniuk wspomina dzień, w którym odeszła jej mama. Śmierć aktorki była ciosem dla wielu osóbOliwia Bieniuk wspomina dzień, w którym odeszła jej mama. Śmierć aktorki była ciosem dla wielu osóbCzytaj dalej

Z powodu COVID-19 wymagał pilnej transplantacji

COVID-19 wyniszczył płuca 44-latka, pan Grzegorz wymagał natychmiastowego przeszczepu. Operacja przeprowadzona przez zespół medyków ze Śląskiego Centrum Chorób Serca zakończyła się sukcesem; mężczyzna dołączył do grona pacjentów z COVID-19, których życie uratowała transplantacja.

Według doniesień portalu portal.abczdrowie.pl nic nie wskazywało na to, by pan Grzegorz miał obawiać się koronawirusa. Jak sam twierdzi, prowadzi zdrowy tryb życia, jest aktywny i nie pali papierosów. Tymczasem zakażenie COVID-19 rozłożyło jego płuca na łopatki. Był o krok od śmierci.

Zanim mężczyzna przeszedł przez przeszczep, był podłączony do respiratora i sztucznego płuca. Jak relacjonuje, praktycznie przez cały miesiąc pozostawał nieświadomy otoczenia; zorientowanie w realiach wróciło dopiero po transplantacji. Wyjście z choroby oraz siłę, jak sam twierdzi, zapewniło mu wsparcie ze strony medyków i rodziny.

Obecnie pan Grzegorz powoli wraca do zdrowia. W jednym z wywiadów postanowił skomentować szerzące się w internecie teorie spiskowe dotyczące koronawirusa. Stanowisko mężczyzny jest w tej sprawie jasne.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów

- Nie rozumiem, jak można twierdzić, że pandemii i COVID-19 nie ma. Że to wymysły. Ile musi być jeszcze przykładów i jakich, żeby ci niedowiarkowie uwierzyli? Bardzo bym chciał, aby w społeczeństwie w końcu obudził się pierwiastek zbiorowej odpowiedzialności, aby ludzie przestrzegali higieny, nosili maski tam, gdzie jest taka konieczność, nawet jeśli taki przepis nie jest odgórnie narzucony - mówi pan Grzegorz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące osób na ulicach, krzyki, policja i sparaliżowane miasto. Za chwilę wszystko się zacznie, Polacy są wściekli
  2. Tysiące osób bało się o swoje życie. Nie mieli gdzie uciec. W Europie wybuchł olbrzymi pożar
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Niestety, mamy fatalne wiadomości. Dziś ostatni dzień, pojawiły się niepokojące ostrzeżenia

Następny artykuł