COVID-19: Relacje pacjentów
pixabay_geralt
Autor Damian Witoń - 19 Kwietnia 2020

Jak wygląda choroba COVID-19? Relacje pacjentów

COVID-19 to choroba wywoływana przez koronawirus, który przyczynił się w ostatnim czasie do powstania epidemii ogarniającej cały świat. Pacjenci, którzy na nią zapadlil, opowiadają o objawach oraz przebiegu infekcji.

COVID-19 jest chorobą wywoływaną przez patogen SARS-CoV-2. Naukowcy oraz lekarze mają z nią duży problem, ponieważ może mieć bardzo zróżnicowany przebieg. Niektórzy nawet nie wiedzą, że ją mają, podczas gdy inni umierają z powodu ciężkiej niewydolności płuc. Symptomy zależne są w dużej mierze od ogólnej kondycji organizmu pacjenta, jego wieku oraz tego, czy cierpi na schorzenia współistniejące. Kilka osób cierpiących na COVID-19 postanowiło podzielić się relacją na temat swojej choroby.

Cejrowski ostro atakuje Ministra Zdrowia. Powodem wypowiedź o szczepionkachCejrowski ostro atakuje Ministra Zdrowia. Powodem wypowiedź o szczepionkachCzytaj dalej

COVID-19 może przebiegać w zróżnicowany sposób. Pacjenci opowiadają o swoich zmaganiach z chorobą

Brytyjskie pismo “The Telegraph” opublikowało wypowiedzi pacjentów, którzy zachorowali na COVID-19, czyli schorzenie wywoływane przez koronawirusa. Pierwszym z nich była 32-letnia Rosie Parks z Londynu. Jak podaje portal medonet.pl, kobieta zaraziła się patogenem podczas wypadu w szwajcarskie góry. Jest bardzo aktywną osobą bez innych problemów zdrowotnych. Dwa dni po powrocie z podróży w Alpy zaczęła uskarżać się na bóle w dolnej części pleców i biodrach. Kolejne dni przyniosły wysoką gorączkę, dochodzącą nawet do 40 stopni Celsjusza. Co zaskakujące nie miała silnego kaszlu ani problemów z oddychaniem. Nim doszła do zdrowia. uskarżała się jednak na całkowitą utratę smaku.

Kolejną osobą, która opowiedziała o swojej chorobie brytyjskiemu pismu była 72-letnia psycholożka Sally Brooks. Problemy zaczęły się u niej od uporczywego kaszlu i uczucia gorąca. Stale występowały też niebezpieczne wahania temperatury ciała. Co ciekawe tak jak u opisanej powyżej Rosie Parks, Sally również cierpiała na silny ból w dole pleców oraz zauważyła utratę smaku. Po kilku dniach jej stan wrócił do normy. 72-latka zwróciła uwagę, że była bardzo przestraszona, do tego stopnia, że nie wiedziała ,czy problemy z oddychaniem wywołał koronawirus czy nadmierny stres.

Dzisiaj grzeje: 1. Ustalenia brytyjskich naukowców wywracają do góry nogami dotychczasową wiedzę o wirusie. Wszyscy się mylili?

2. Widok grobu ojca Kaczyńskich zapiera dech. Słowa wyryte na nagrobku mówią same za siebie

O swoich przejściach mówi również 69-letni Peter Cowen, który jest trenerem golfa. Choroba przybrała u niego tak ostrą formę, że małżonka postanowiła wezwać pogotowie ratunkowe. Peter cierpiał z powodu niezwykle silnego, suchego kaszlu i wysokiej gorączki. Ratownicy stwierdzili u niego obniżony poziom tlenu we krwi oraz przyspieszoną akcję serca. Niestety w pobliskim szpitalu nie było wolnych łóżek, dlatego mężczyzna pozostał w domu. Dwa dni po wizycie ratowników jego stan pogorszył się jeszcze bardziej. Mężczyzna miał wrażenie, że własne ciało odmawia mu posłuszeństwa. Na walkę z chorobą wykorzystywał resztki sił. Obecnie czuje się już nieco lepiej, jednak nadal nie pozbył się męczącego kaszlu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wynajmujący odpuścił czynsz matce z czwórką dzieci i kupił jej jedzenie. Kobieta zalała się łzami
  2. Ogromna wpadka w ”Wiadomościach” TVP. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, wszystko na żywo
  3. 28-latek zmarł przez koronawirusa. Rodzina nie wie, co stało się z jego ciałem
  4. Niepokojące słowa eksperta WHO. "Druga fala epidemii to pewność"
  5. Zaskakujące słowa polskiej lekarki. "Polskie dane to ściema, pokazują ok. 5 proc. prawdy"
  6. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie

Następny artykuł