COVID-19, a inne choroby
unsplash Carolina Heza
Autor Klaudia Gaicka - 19 Listopada 2020

Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać

Eksperci przedstawili listę schorzeń, które wpływają na wyższe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Warto znać ich liczbę i szczególnie na siebie uważać, jeżeli nas dotyczą. Zakażenie może zdarzyć się każdemu.

Choroba COVID-19 wywoływana jest przez koronawirusa SARS-CoV-2. Kiedy pierwszy raz zdiagnozowano ją u pacjenta z Wuhan, nikt jeszcze nie wiedział, z czym mamy do czynienia. Od tamtej pory zrozumieliśmy już ogrom problemu i cały świat połączył siły we wspólnych działaniach.

Naukowcy ze wszystkich państw dniami i nocami pracują nad rozwiązaniem problemu. Ich badania pomagają nie tylko odnaleźć sposób leczenia, czy szczepionkę, lecz także dostarczają nam niezbędnych informacji na temat COVID-19.

Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionceWszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionceCzytaj dalej

Choroba COVID-19 może przebiegać gorzej przy tych schorzeniach przewlekłych

Niepodważalnym faktem jest to, że każdy może zarazić się koronawirusem. Nie tylko starsze osoby z licznymi chorobami umierały z powodu koronawirusa. Chociaż takie przypadki są znacznie rzadsze, zdarza się, że choroba powala rosłego, młodego mężczyznę, czy też dziecko, które statystycznie rzecz biorąc, nie powinno odczuwać żadnych objawów infekcji.

Jednak istnieje szereg różnych sposobów na ograniczenie ryzyka tej możliwości. Objawy bywają niecharakterystyczne, jednak wśród najpopularniejszych wymienia się wysoką gorączkę, suchy kaszel oraz duszności. Nierzadko pacjenci mają także zaburzenia węchu i smaku.

Choroby, które mogą wpłynąć na ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, występują ogromnej ilości Polaków. Jak podaje portal Medonet.pl, ze statystyk można wyczytać kilka rodzajów schorzeń, które szczególnie wpływają na możliwość wystąpienia ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem.

Są wśród nich choroby serca. Koronawirus w ogromnym stopniu obciąża organizm, który w pewien sposób to właśnie przez serce jest „napędzany”. Przy okazji tych chorób nierzadko występują także nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, czy nawet cukrzyca.

Ze względu na zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 osoby z chorobami sercowo-naczyniowymi powinny szczególnie zadbać o siebie w czasie zagrożenia koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
2.Na jaw wyszło, czym zajmowała się Danuta Martyniuk zanim została żoną Zenka. Jej wykształcenie powala
3.Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Czytaj dalej

Szczególnie zagrożeni są także pacjenci z cukrzycą. Choroba nierzadko bardzo negatywnie wpływa na odporność. Dodatkowo sprzyja rozwijaniu się stanów zapalnych, co bezpośrednio przekłada się na większe ryzyko zapalenia płuc.

Także pacjenci z chorobami układu oddechowego są bardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19. Przewlekłe schorzenia takie jak zapalenie oskrzeli, czy astma lub obturacyjna choroba płuc (POChP) nie pozostają bez wpływu na stan układu oddechowego.

Objawy chorób serca, które dostrzeżesz gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważObjawy chorób serca, które dostrzeżesz gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicy
  2. Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonów
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud
  7. Media obiegły informacje o rzekomym zdjęciu Dody całującej się z przystojnym blondynem. Mężczyzna wyznał jej miłość, już zablokował swoje konto

Następny artykuł