cukier_wycofany
pixabay_Alex_Fotos
Autor Damian Witoń - 15 Lutego 2020

Skażony cukier w polskich sklepach. GIS podjął pilną decyzję

Cukier, który do niedawna był powszechnie dostępny w wielu polskich sklepach został wycofany ze sprzedaży. Wszystko przez to, że może zawierać niebezpieczną dla niektórych osób substancję, która nigdy nie powinna się w nim znaleźć.

Cukier, który do niedawna można było kupić w sklepach w całym kraju, został wycofany ze sprzedaży. Wszystko przez zawartość w produkcie substancji, która nie została zadeklarowana w jego składzie, a może stanowić zagrożenie dla niektórych osób. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Główny Inspektorat Sanitarny.

Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobąNie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobąCzytaj dalej

Cukier wycofany przez GIS może być niebezpieczny dla alergików

Bio Cukier Kokosowy, który został wycofany ze sprzedaży, może wywoływać u niektórych osób reakcję alergiczną. Wszystko przez zawarty w nim gluten, który nie był zadeklarowany w składzie produktu.

Oficjalny komunikat w sprawie wystosował Główny Inspektorat Sanitarny.

-W związku ze stwierdzeniem niezadeklarowanej substancji alergennej – glutenu powyżej 80 mg/kg w próbce ekologicznego cukru kokosowego importer produktu z Holandii zdecydował o wycofaniu niektórych partii z obrotu. Jedna z wycofywanych partii została dostarczona do firmy Intenson Europe sp. z o.o., która zapakowała produkt w opakowania jednostkowe o wadze 350 g i 200 g oznakowane jak wskazano poniżej. Spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać reakcję alergenną - informuje GIS

Chodzi o konkretne partie cukru, oznaczone numerami L191113, L191216, L191115, L191127 i L191216, których data przydatności do spożycia mija 10 marca 2022 roku. Mogą one zawierać nawet do 80mg glutenu na kilogram produktu.

GIS odradza stanowczo spożywanie Bio Cukru Kokosowego zawierającego niespodziewany składnik, osobom wykazującym na niego nietolerancję. W przypadku niezastosowania się do tej wskazówki mogą u nich wystąpić reakcje alergiczne objawiające się bólami i wzdęciami brzucha, tłuszczowymi lub wodnistymi biegunkami, a także poczuciem zmęczenia. Gluten u osób uczulonych może przyczynić się również do podniesienia poziomu cholesterolu.

Proces wycofywania produktu ze sklepów, nadzorowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną może zająć jeszcze trochę czasu, dlatego lepiej samemu upewnić się, czy w nasze ręce nie trafił cukier z wadliwej partii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. 10 mln Polek i Polaków otrzyma pismo z ZUS-u. Możecie mieć nieprzyjemności, lepiej się przygotować
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił o pomoc

Następny artykuł