syn zaraził ojca koronawirusem
fot. https://pixabay.com/ iira116
Autor Natalia Niewczas - 22 Lipca 2020

Chory na cukrzycę ojciec trafił do szpitala. Jego syn popełnił jeden karygodny błąd

Cukrzyca może dotyczyć osób w każdym wieku. Jest chorobą wymagającą wyjątkowej dbałości o dietę i ogólny stan zdrowia pacjenta. Już jako jednostka chorobowa stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, a w połączeniu z zakażeniem koronawirusem stwarza ryzyko wystąpienia poważnych powikłań.

Cukrzyca, chociaż jako choroba sama w sobie nie zwiększa prawdopodobieństwa zachorowania danej osoby na COVID-19, może stanowić dodatkowy czynnik ryzyka dla pacjenta. Wiąże się z nim wystąpienie poważnych powikłań, które potencjalnie prowadzą nawet do śmierci. Mieszkający na Florydzie nastolatek wiedział o cukrzycy swojego ojca. Mimo to swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem nieomal doprowadził do śmierci mężczyzny.

Ponad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w PolscePonad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Cukrzyca ojca nie wpłynęła na decyzję nastolatka

Cukrzyca, podobnie jak wiele innych chorób współistniejących, naraża osobę chorą na COVID-19 na dodatkowe ryzyko ciężkich uszczerbków na zdrowiu, a nawet utraty życia. 21-letni obywatel Stanów Zjednoczonych albo o tym fakcie zapomniał, albo zwyczajnie go zignorował. Postanowił bowiem zrezygnować z jednego ze środków bezpieczeństwa, co prawdopodobnie doprowadziło do zarażenia koronawirusem całej jego rodziny, w tym cierpiącego na cukrzycę ojca.

Wszystko zaczęło się, kiedy 21-letni młody mężczyzna postanowił wybrać się na przyjęcie urodzinowe. Według doniesień portalu fakt.pl, z początku zakrywał nos i usta maseczką, ale mimo przebywania w większej grupie ludzi postanowił ją zdjąć. Na negatywne w skutkach rezultaty swojego działania nie przyszło mu długo czekać.

Każdy z pięciu członków rodziny 21-latka został zakażony koronawirusem, co szybko potwierdziły przeprowadzone badania. Choć czworo z nich przeszło chorobę łagodnie, chorujący na cukrzycę ojciec 21-latka trafił do szpitala. Oprócz cukrzycy dodatkowo obciążała go nadwaga. Mężczyzna przebywał na oddziale intensywnej terapii i wymagał podłączenia do respiratora.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze

2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem

3. Blisko 76 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł

Historia rodziny z Florydy pokazuje, jak ważne podczas pandemii jest dbanie nie tylko o własne dobro, ale także zdrowie innych otaczających nas ludzi. Chociaż osoby młode, pozostające w pełni sił zazwyczaj przechodzą zakażenie koronawirusem w sposób bezobjawowy lub łagodny, nie powinny bagatelizować zagrożenia. Stosowanie się do zaleceń chroni przed zachorowaniem nie tylko nas samych, ale i tych, których słabsze organizmy mogą nie poradzić sobie ze zwalczeniem groźnego patogenu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: na miejscu pojawili się ludzie w kombinezonach, doszło do niebezpiecznej sytuacji
  2. ZUS rusza na kontrole. Urzędnicy będą prześwietlać każdego, kto skorzystał z rządowej pomocy
  3. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie

Następny artykuł