Trzy osoby zmarły w Bytomiu na skutek zatrucia. Niebezpieczny gaz wydobywał się wadliwego pieca

Czad: trzech mężczyzn zmarło w Bytomiu na skutek zatrucia
pixabay_FreePhotos
Autor Damian Witoń02.03.2020

Czad jest bardzo groźnym związkiem chemicznym, który wydziela się między innymi podczas nieprawidłowego ogrzewania domu. Każdej zimy w wyniku zatrucia nim, umierają kolejne osoby. Ostatniej niedzieli pozbawił życia trzech mężczyzn z Bytomia.

Czad nazywany jest przez wielu “cichym zabójcą”. Nie ma bowiem smaku ani zapachu. Nie można dostrzec go gołym okiem. Każdej zimy zbiera w naszym kraju swoje śmiertelne żniwo. Nie inaczej jest w tym roku. Ostatnio w Bytomiu na skutek zatrucia tlenkiem węgla zmarły trzy osoby.

Pilna decyzja GIF. Popularny lek wycofany po raz trzeciPilna decyzja GIF. Popularny lek wycofany po raz trzeciCzytaj dalej

Czad zabił trzech mężczyzn z Bytomia

Ubiegłej niedzieli około godziny 22:00, do bytomskich strażaków dotarło zgłoszenie od zaniepokojonej o stan swoich bliskich osoby, która nie mogła skontaktować się z nimi telefonicznie. Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce ich zamieszkania, dokonały przerażającego odkrycia. W domu znajdującym się przy ulicy Jaronia znajdowały się zwłoki trzech mężczyzn. Jak podaje portal popularne.pl, przyczyną ich śmierci było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla, który wydobywał się z dwóch pieców węglowych, ogrzewających mieszkanie.

W ustaleniu przyczyny tragedii pomogło strażakom użycie urządzeń pomiarowych, które wykazały wysoką zawartość czadu w powietrzu. Do zatrucia mogło dojść na długo przed ich przybyciem, ponieważ oba piece były już wygaszone. Wstępnie określono, że stało się to w sobotni wieczór.

Czad powstaje w wyniku niepełnego spalania drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, węgla, ropy oraz innych paliw. Niebezpieczny związek wytwarza się, gdy w procesie brakuje odpowiedniej ilości tlenu, co może być spowodowane brakiem dopływu świeżego powietrza do urządzenia, w którym zachodzi spalanie lub jego zanieczyszczenia.

Tlenek węgla do organizmu dostaje się przez układ oddechowy. Wchłonięty do krwiobiegu stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia , ponieważ uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu po ciele człowieka, czego następstwem mogą być nieodwracalne uszkodzenia układu nerwowego, niewydolność wieńcowa, zawał, a nawet śmierć.

Dzisiaj grzeje: 1. GIS ostrzega. Na rynek trafiła niebezpieczna substancja, która może uszkodzić mózg i doprowadzić do śmierci

2. Gwiazda hitowych seriali z TVP, TVN i Polsatu nie żyje. Jej śmierć długo pozostawała tajemnicą

Bardzo ważne jest zatem dbanie o dobry stan instalacji gazowej oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych, z których korzystamy podczas ogrzewania naszego domu. Regularnym kontrolom powinien być poddawany także piec, który posiadamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz
  2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  3. Miód niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Jak rozpoznać ten prawdziwy?
  4. Na temat wirusa z Wuhan krąży wiele informacji. Niektóre z nich mijają się z prawdą
  5. Tragiczna śmierć 7-latki. Przeszła zabieg powszechny wśród dzieci
  6. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych

Następny artykuł