czarnuszka ma wiele cennych właściwości
Fot. pixabay.com gokalpiscan
Autor Klaudia Gaicka - 3 Lipca 2020

Niepozorna roślina o niesamowitych właściwościach. Pomaga na kamienie nerkowe

Czarnuszka posiada wiele cennych właściwości. Najnowsze badania zaskoczyły nawet naukowców. Ich wyniki okazały się fenomenalną wiadomością dla pacjentów borykających się z kamieniami nerkowymi.

Czarnuszka posiada wiele cennych właściwości potwierdzonych licznymi badaniami. W regionach, w których czarnuszka uprawiana jest od bardzo dawna (niektóre źródła mówią nawet o 4 tys. lat), używa się jej do leczenia wielu schorzeń.

Może pomóc nie tylko przy tytułowych dolegliwościach nerkowych, ale również, jak podaje serwis Pantabletka.pl, przy stanach astmatycznych i zapaleniach oskrzeli, stanach reumatycznych, przewlekłych stanach zapalnych oraz zatruciach wątroby i nerek. Dodatkowo w medycynie ludowej czarnuszka była stosowana zewnętrznie, ponieważ wykazuje działanie odkażające i łagodzące.

Przerażeni mieszkańcy natychmiast wezwali policję. Matka wyprowadzała swoje dziecko na smyczyPrzerażeni mieszkańcy natychmiast wezwali policję. Matka wyprowadzała swoje dziecko na smyczyCzytaj dalej

Czarnuszka może pomóc przy kamieniach nerkowych. Najnowsze badania zaszokowały naukowców

Jak podaje portal Onet.pl, badania kliniczne wskazują, że czarnuszka może być skutecznym remedium na problemy z kamieniami nerkowymi. Eksperci twierdzą, że wystarczy spożywać ją przez 10 tyg.

W badaniu wzięło udział 60 pacjentów. Połowa z nich, zamiast czarnuszki, otrzymywała placebo. Wyniki zaskoczyły naukowców. Okazało się, że chorzy, którzy dwa razy dziennie otrzymywały 500 mg czarnuszki, odczuli poprawę stanu zdrowia już po 10 tyg. Od pierwszej dawki.

Ponad 40 procent badanych pacjentów całkowicie wydaliło kamienie nerkowe, a u ponad 50 procent kamienie zmniejszyły się. To bardzo wysokie wartości względem grupy placebo. W niej natomiast wydaleniu uległy kamienie ponad 11 procent badanych, kamienie zmniejszyły swój rozmiar u blisko 15%, a u ponad 57 procent nie stwierdzono żadnej poprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

W obliczu wyników badań naukowcy są zgodni. Stosowanie czarnuszki może bardzo pomóc przy kamieniach nerkowych. Wyniki badań są bardzo znaczące, ponieważ liczba chorych wzrasta, w głównej mierze przez przetworzoną żywność.

Wiele badań naukowych potwierdza zbawiennie działanie niektórych naturalnych medykamentów. Choć każdą trwałą zmianę diety i suplementacji lepiej omówić z lekarzem, po czarnuszkę zdecydowanie warto sięgnąć. Pamiętajmy jednak, że nic nie jest w stanie zastąpić zdrowej i przede wszystkim zbilansowanej diety. Zbawienna dla naszego zdrowia jest również odpowiednia ilość umiarkowanej aktywności fizycznej każdego dnia. Dobrze jest o tym nie zapominać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł