czereśnie: właściwości
Fot. pixabay.com/ JillWellington
Autor Klaudia Gaicka - 16 Czerwca 2020

Wspaniałe właściwości czereśni. Zaskakujące, jak wiele dobrego mogą zrobić dla naszego organizmu

Czereśnie mają wiele cennych właściwości odżywczych. Warto sięgnąć po nie szczególnie teraz, kiedy jest na nie sezon. Eksperci polecają, aby uzupełniać nimi dietę w przypadku wielu schorzeń, z którymi większość z nas regularnie się zmaga.

Czereśnie cieszą nas swoją obecnością wyjątkowo krótko, bo od końca maja do lipca. Jeżeli oczekujemy świeżych owoców, najlepiej sięgać tylko po te, na które akurat jest sezon. Owoce te nie tylko są pyszne i pięknie pachną, mają również wiele wartości odżywczych. Są prawdziwą kopalnią witaminy, możemy w nich znaleźć między innymi: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, K, P.

Nieoczywiste objawy nowotworów krwi. Każdy powinien je znaćNieoczywiste objawy nowotworów krwi. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Czereśnie mają wiele cennych właściwości odżywczych

Dodatkowo są cennym źródłem potasu, który pomaga regulować ilość soli w organizmie. To bardzo ważne zważywszy na to, ile jej spożywamy każdego dnia. Dzięki temu działaniu czereśnie pomogą nam również zadbać o zdrowie nerek. Występujące w czereśniach witaminy z grupy B pomagają w leczeniu artretyzmu oraz zaspokajają wzmożone zapotrzebowanie organizmu. Jak podaje portal Beszamel.se.pl, witaminy A oraz C sprawiają, że organizm łatwiej usuwa różnego rodzaju toksyny.

Z kolei obecne w czereśniach bioflawonoidy odnajdują zastosowanie w zwalczaniu wolnych rodników, których nadmiar fatalnie wpływa na nasze ciało. Dzięki licznych mikro- i makroelementach występujących w czereśniach nasz organizm lepiej funkcjonuje. Wapń, żelazo i jod pomagają regulować pracę niektórych hormonów i dbają o prawidłową przemianę materii.

Jak podaje portal, wzbogacenie diety o czereśnie pomaga przy leczeniu wielu schorzeń, między innymi: zapalenia dróg oddechowych, kłopotach trawiennych, chorobach nerek i serca, reumatyzmu i chorób stawów. Co więcej, czereśnie mogą również pozytywnie wpłynąć na zniwelowanie osłabienia organizmu.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. Pielęgniarka z Krakowa przepracowała 252 godziny w maju. Dostała premię wartą dwa bochenki chleba

Jedząc czereśnie, nie musisz obawiać się o swoją dietę, ponieważ są stosunkowo niskokaloryczne. Dodatkowo liczne składniki odżywcze występujące w owocach korzystnie wpłyną na twoją cerę i skórę. Niektórzy eksperci polecają nawet stosowanie maseczek z owocu bezpośrednio na twarz. Podobno takie połączenie sprawdza się równie świetnie u cery suchej, jak i u tłustej. Maseczka daje najlepszy efekt, jeżeli jest położona na twarz na 15 minut.

Co ciekawe, nie zaleca się popijania czereśni wodą, ani tym bardziej mlekiem. Takie połączenie może wywołać kłopoty trawienne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  2. Zatrważające sceny w Gdyni. Nie można podchodzić do okien ani opuszczać domów, co się dzieje?
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki

Następny artykuł