Czterej pancerni i pies, Pola Raksa
youtube.com/ Esved Bakkal
Autor Klaudia Gaicka - 18 Września 2020

Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

„Czterej pancerni i pies" to jeden z popularniejszych polskich seriali. Serialowa Marusia, grana przez Polę Raksę, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wielu widzów zastanawia się, co dziś robi ta utalentowana aktorka. Dziennikarze Wp.pl pośpieszyli z odpowiedzią.

„Czterej pancerni i pies" to już prawdziwa legenda polskich seriali. Pomimo tego, że serial ma już ponad 50 lat, wciąż pozostaje w pamięci wielu telewidzów. Pamiętają to fani zarówno małych, jak i wielkich ekranów. Historia załogi czołgu „Rudy" i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pierwszej emisji.

Przy okazji jego początków prawie na każdym podwórku dzieci bawiły się w „pancernych", imię Szarik nadawano nie tylko owczarkom niemieckim, ale i wszelkim innym rasom. Z kolei wiele dziewczynek nosiło warkoczyki przypominające te, które czesała sobie serialowa Marusia. Niestety przeszła technologia nie pozwalała dokładnie zliczyć, ile osób obejrzało serial w telewizji i na kasetach wideo, ale tylko kinową widownię szacowano na niebagatelną liczbę - 7 mln.

Nie żyje 17 osób. Ponury raport Ministerstwa ZdrowiaNie żyje 17 osób. Ponury raport Ministerstwa ZdrowiaCzytaj dalej

"Czterej pancerni i pies" zakończyło jej karierę

Serialowa Marusia, czyli tak naprawdę Pola Raksa była jedną z najpopularniejszych kobiet. Cechowała ją nie tylko wyjątkowa uroda, ale również wspaniały talent. Urodzona w 1941 roku w Lidzie, swoją karierę rozpoczęła już pod koniec lat 50. Wtedy to została odkryta w barze mlecznym, w którym pracowała. Fotoreporter, którego zachwyciła swoją urodą, namówił ją na sesję zdjęciową.

Niedługo później Pola Raksa wystąpiła w kultowym filmie Szatan z siódmej klasy (1960). Kolejną dużą rolę objęła w jednym z ważniejszych, polskich filmów politycznych - „Rzeczywistość”. W kolejnych latach występowała w licznych spektaklach najlepszych teatrów w kraju.

W „Czterej pancerni i pies” aktorka grała aż przez 4 lata (1966-1970). To właśnie rola Marusi przyniosła jej największą sławę. Za sprawą swojej niesamowitej gry aktorskiej zyskała ogromną sławę i szacunek w branży.

Niestety, jak podaje portal Wp.pl, rola Marusi naniosła na aktorkę również swego rodzaju piętno. Poli Raksie bardzo trudno było zerwać z wizerunkiem postaci z serialu i wraz z jego końcem praktycznie zakończyła się jej kariera. Aktorka zagrała jeszcze tylko w kilku filmach. Żadna z nowych ról nie była na tyle znacząca, aby zaczęto postrzegać aktorkę w inny sposób.

Dziś pola Raksa jest wyraźnie odcięta od świata artystycznego. Wyprowadziła się ze stolicy i unika wypowiadania się na jakiekolwiek tematy. Reporterzy próbowali zaczerpnąć o niej informacji od okolicznych mieszkańców, jednak nikt z nich nie wiedział niczego istotnego. Sama aktorka ignoruje jakiekolwiek próby kontaktu ze strony dziennikarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Niedziela handlowa wypada wyjątkowo rzadko. Zakupy można dziś zrobić, jednak nie wszędzie
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

- Trzeba jej dać do tego prawo. Było kilka takich przypadków w polskiej kulturze, podobną decyzję o całkowitym wycofaniu się z życia podjęła przecież Ewa Demarczyk. - komentuje Maciejewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
  2. Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdza
  3. Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
  4. GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie
  5. Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby
  6. Niebywałe, Joanna natrafiła na czasznicę olbrzymią i ją zerwała. Czy można ją jeść?

Następny artykuł