Dermatolog: sposób na plamy starcze
Autor Karol Zaborowski - 7 Listopada 2019

Możesz podziękować naszemu dermatologowi. Prosty trik na usunięcie brązowych plam z twarzy i ciała

Dermatolog kojarzy nam się zazwyczaj z problemami grzybicznymi skóry oraz różnymi niechcianymi wypryskami na twarzy. Wbrew pozorom jest to bardzo szeroka specjalizacja, a dobry specjalista w łatwy i przystępny sposób może nam także doradzić jak zadbać o dobrą kondycję naszej skóry i jej estetyczny wygląd.

Dermatolog może nam pomóc w wielu problemach, które na pierwszy rzut oka nie kwalifikują się do wizyty u lekarza. To właśnie u takiego specjalisty możemy się dowiedzieć, w jaki sposób zadbać o odpowiedni stan naszej skóry, a także przekaże nam informacje dotyczące sposobów na pozbycie się nieestetycznych zmian.

Wiele osób ma problem ciemnymi plamami, które pojawiają się głównie na naszej twarzy oraz dłoniach. Są one widoczne szczególnie u seniorów, ale spokojnie nie jest to objaw żadnej choroby. Mimo wszystko wyglądają raczej mało estetycznie, a można się ich pozbyć w bardzo łatwy sposób.

Lekarze rozcięli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Ale zobaczyli, co naprawdę było w środku i pobledliLekarze rozcięli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Ale zobaczyli, co naprawdę było w środku i pobledliCzytaj dalej

Dermatolog o sposobach na starcze plamy

Tak zwane starcze plamy to nic innego, jak nadmierna ilość komórek zawierających pigment w naszej skórze. Niestety nie wyglądają one zbyt estetycznie, przez co wiele osób odczuwa z ich powodu znaczący spadek pewności siebie. Ich powstawanie wywoływane jest najprawdopodobniej przez wystawienie naszej skóry na promienie słoneczne oraz inne źródła promieniowania UV, oraz sam wiek.

Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które kuszą nas wieloma obietnicami na etykiecie i ich stosowanie bez wątpienia może nam pomóc. Problem w tym, że często ich cena nie należy do najniższych, przez co ludzie niechętnie je kupują. Na szczęście tego typu specyfik w łatwy sposób możemy przygotować własnoręcznie w naszym domu.

Potrzebna nam do tego będzie średniej wielkości cebula, którą siekamy na kawałki. Mieszamy ją z 3 łyżkami octu jabłkowego i następnie miksujemy, aż masa stanie się jednorodna. W ten sposób przygotowanej mieszance zanurzamy bawełnianą ściereczkę i przecieramy delikatnie miejsca na naszej skórze, gdzie pojawiły się plamy.

Do otrzymania naprawdę zadowalających wyników powinniśmy to robić codziennie, co najmniej przez miesiąc. Jednak znikanie pierwszych plamek pojawi się znacznie wcześniej. Wszystko dzięki zawartych w niej przeciwutleniaczom i hydroksykwasom. Bez wątpienia warto spróbować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworze, natychmiast idź do lekarza!
  2. Lekarze zdiagnozowali zwykłą niestrawność. Po kilku godzinach pacjent zmarł
  3. Pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"

Następny artykuł