Dieta: skutki picia soku pomidorowego
fot. flickr.com/Marco Verch Professional Photographer and Speaker
Autor Karol Zaborowski - 3 Grudnia 2019

Przez 2 miesiące piły codziennie sok pomidorowy. Wyniki okazały się zaskakujące

Dieta odchudzająca to koszmar wielu osób, które od dawna starają się zrzucić nadmiar kilogramów. Naukowcy sprawdzili, jak na nasze zdrowie wpłynie codzienne picie soku pomidorowego. Wyniki, które otrzymali, okazały się zaskakujące.

Dieta powinna być zbilansowana i niestety wciąż nie znaleziono skutecznego przepisu na tak zwaną dietę cud. Jednak nie oznacza to, że nie możemy jej wzbogacać o elementy, które bez większego wysiłku znacząco wpłyną na nasz organizm. Jak się okazuje, dobrym pomysłem może być codzienne picie soku pomidorowego.

Naukowcy z Uniwersytetu Tajwańskiego przeprowadzili badania, w których wzięły udział kobiety o różnym pochodzeniu, wadze oraz wieku. Wszystkie uczestniczki przez 2 miesiące miały codziennie pić 250 ml soku pomidorowego, przy zachowaniu swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz nie wprowadzając żadnych dodatkowych ćwiczeń. W ten sposób badacze chcieli sprawdzić, jak sok pomidorowy wpłynie na zdrowie kobiet.

Lekarstwo, o którym wspomina się nawet w Biblii. Może pomóc przy wielu chorobachLekarstwo, o którym wspomina się nawet w Biblii. Może pomóc przy wielu chorobachCzytaj dalej

Sok pomidorowy jako dodatek do diety

Oczywiście przed przystąpieniem do eksperymentu wszystkie uczestniczki zostały szczegółowo przebadane, aby mieć pełen obraz ich stanu zdrowia. Takie same badania przeprowadzono po upływie 2 miesięcy. Wyniki, jakie otrzymali naukowcy, okazały się zaskakujące.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, u wszystkich uczestniczek zaobserwowano spadek ilości tkanki tłuszczowej i zredukowanie samej masy ciała. Pierwsze zmiany miały być widoczne już w pierwszych dniach eksperymentu. Dodatkowo we krwi kobiet stwierdzono podwyższoną ilość lipopenu, czyli substancji, która przeciwdziała powstawaniu nowotworów.

Pojawił się także spadek poziomu cholesterolu, jednak badacze twierdzą, że korzyści płynących z codziennego picia soku pomidorowego jest jeszcze więcej. Twierdzą, że taki dodatek do naszej diety wzmacnia odporność, zapobiega rozwijaniu się chorób kardiologicznych, zwalcza objawy reumatyczne, łagodzi skurcze mięśni, a także chroni nasze płuca, wątrobę i układ pokarmowy.

Sok pomidorowy ma również poprawiać wygląd naszej skóry. Nie da się ukryć, że przedstawione przez nich wyniki i twierdzenia mogą zachęcić wiele osób, do częstszego sięgania po taki właśnie napój. Szczególnie że można go przygotować we własnym domu, gdzie mamy pewność co do tego, z czego dokładnie składa się sok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Eksperci ostrzegają. 80% osób chorych na grypę nie ma gorączki
  2. Chronią przed cukrzycą i chorobami serca. Nasze babcie nie wyobrażają sobie bez nich świąt Bożego Narodzenia
  3. Ćwiczenia na bolący i sztywny kark oraz szyję. Wystarczy kilka minut i odrobina chęci
  4. Wygląd naszej twarzy dużo mówi o zdrowiu. Niektóre zmiany mogą być objawem raka płuc

Następny artykuł