Dieta: sposoby na złogi w jeltach
Autor Karol Zaborowski - 5 Stycznia 2020

Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

Dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a nie przestrzeganie jej podstawowych zasad może prowadzić do odkładania się złogów w naszych jelitach. Na szczęście są domowe sposoby na to, aby się ich pozbyć.

Zdrowa dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne witaminy i minerały, ale także sprawiać, że nasz organizm nie będzie zaśmiecany. Złogi jelitowe to nic innego, jak resztki pokarmu, które zalegają w naszych jelitach. Normalnie jest ich od 5 do 8 kilogramów, ale u osób otyłych, których metabolizm jest o wiele wolniejszy, może ich być nawet dwa razy więcej.

Niestety ich obecność nie jest dla nas dobra, ponieważ zalegające resztki uwalniają do naszego organizmu szkodliwe substancje, które mają wpływ na całe ciało. Ich obecność powoduje takie objawy jak zmęczenie i ciągła senność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, uczucie przejedzenia, nieprzyjemny zapach z ust oraz zgaga. Na szczęście są sposoby na to, aby się ich pozbyć.

Objawy świadczące o problemach z sercem. Wiele osób je bagatelizujeObjawy świadczące o problemach z sercem. Wiele osób je bagatelizujeCzytaj dalej

Dieta ba złogi w jelitach

Warto na samym początku podkreślić, które produkty i nawyki żywieniowe najbardziej sprzyjają powstawaniu złogów w naszych jelitach. Chcąc się ich pozbyć z naszego ciała, powinniśmy unikać białej mąki, tłuszczów nasyconych oraz trans, cukru, a także smażonego lub grillowanego czerwonego mięsa.

Jednak unikanie takich produktów nie wystarczy i warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, które pomoże nam pozbyć się zalegających resztek pokarmowych w naszych jelitach. Warto też do naszej diety włączyć soki owocowe oraz warzywne. Zwłaszcza sok jabłkowy dobrze reguluje częstość wypróżnień i funkcjonowanie układu pokarmowego.

Ważne jest także, aby dostarczać sobie odpowiednie ilości błonnika spożywczego, który pomaga oczyścić jelita. Z tego też względu powinniśmy jeść siemię lniane, otręby orkiszowe, kaszę gryczaną, płatki owsiane, orzechy włoskie, czarne porzeczki, truskawki oraz maliny. Dobrym pomysłem jest też zamiana pieczywa z jasnego na pełnoziarniste.

Dobrym pomysłem będzie też częstsze sięganie po jogurt, ale wybierajmy ten naturalny bez mleka w proszku i konserwantów. Co więcej, jak podaje portal abczdrowie.pl, można też przygotować domowy napój solny, który skutecznie przeczyści nasze jelita. Jednak nie powinny go stosować osoby z nadciśnieniem, chorobami serca i problemami z nerkami. Dodatkowo nie wolno stosować go dłużej niż jeden dzień i najlepiej w jego trakcie nie wychodzić z domu.

Napój składa się ze szklanki zagotowanej wody oraz jednej łyżeczki soli morskiej. Po przestygnięciu powinniśmy go wypić małymi łyczkami, a następnie położyć się i masować swój brzuch. Kolejną porcję napoju wypijamy około południa, a ostatnią na wieczór. Efekt przeczyszczający powinien pojawić się dosyć szybko, dlatego też pamiętać trzeba o uzupełnianiu płynów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wszyscy świętowali Nowy Rok, nikt nie miał pojęcia o tragedii. Nie żyje 21-letnia artystka
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Karin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nas
  5. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  6. Kiedy zachorował na nowotwór zaczął codziennie jeść popularny produkt. Zadziwił lekarzy, z jego ciałem zaczęły się dziać niesłychane rzeczy

Następny artykuł