dieta skirt może źle zadziałać
Facebook_Adele
Autor Klaudia Gaicka - 5 Czerwca 2020

Dzięki niej Adele schudła aż 40 kg. Jaki jest sekret legendarnej diety SIRT?

Dieta SIRT jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Między innymi gwiazda światowej sceny, Adele potwierdza jej świetnie działanie. Celebrytce udało się dzięki niej schudnąć aż 40 kg. Eksperci jednak ostrzegają, dieta nie jest dobra dla każdego.

Dieta SIRT została stworzona i opisana przez Aidana Gogginsa i Glena Mattena. Na co dzień są onia badaczami z Uniwersytetu w Surrey w Anglii. Dieta zawiera dwa główne elemnty, pierwszy to spożywanie koktajli bogatych w aktywatory sirtuin, a drugi to zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Nawet 70% Polaków może nie wiedzieć, że są chorzyMinisterstwo Zdrowia ostrzega. Nawet 70% Polaków może nie wiedzieć, że są chorzyCzytaj dalej

Dieta SIRT działa, jednak nie powinien ją stosować każdy

Jak podaje portal Medonet.pl, dieta składa się z dwóch faz, które dzielą się na 4 etapy. Pierwsze trzy z nich dotyczą naszych dwóch tygodni, ostatni mówi o tym, jak powinniśmy się żywić później.

W pierwszym etapie (do 3. dnia) kaloryczność jest bardzo ograniczona i wynosi 1000 kcal dziennie. W tym czasie spożywamy trzy specjalnie koktajle oraz jeden posiłek sirtuinowy.

W drugim etapie (do 7. dnia) spożywamy dziennie już 1500 kcal, a w skład tego wchodzą 2 specjalne koktajle i 2 posiłki.

W trzecim etapie (do 14. dnia) nie mamy już konkretnych restrykcji kalorycznych. Eksperci polecają, aby spożywać 3 główne dania, 1-2 przekąski i jeden koktajl.

W ostatnim etapie (po dwóch tygodniach) również nie mamy wyznaczonej obowiązującej kaloryczności. Nie mamy także określonych ściśle zaleceń co do tego, co powinniśmy spożywać. Najważniejsze jest, aby nadal spożywać produkty sirtuinowe oraz koktajle.

Eksperci mają ambiwalentny stosunek do diety. Zaznaczają, że ze względu na ograniczenie kaloryczności i posiłków, schudnięcie jak najbardziej jest możliwe. Jednak wskazana redukcja energetyczności jest dosyć drastyczna, przez co na pewno nie jest wskazana dla każdego. Dodatkowo taka uboga kaloryczność może mieć sporo skutków ubocznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Afera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzuty

2. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego

Tak intensywne zmniejszenie przyjmowanych kalorii nie jest zalecane, jednak inne założenia diety skirt już tak. Nie bez wpływu na nasz wygląd będą składniki mineralne, witaminy i przeciwutleniacze zawarte w diecie.

Same sirtuiny mogą spowolnić proces starzenia (na poziomie komórkowym). Dodatkowo między innymi dezaktywują wolne rodniki, korzystnie wpływają na metabolizm, pomagają spalać tłuszcz, regulują poziom insuliny oraz dobrze wpływają na hormony tarczycy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków
  2. Wyrzucasz ogonki z czereśni? Popełniasz wielki błąd. Niesamowite, że tak mało osób zna prawdę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. W Rosji doszło do wielkiej katastrofy ekologicznej. Eksperci: to wywoła problem na długie lata

Następny artykuł