Produkty, które lepiej natychmiast wyrzucić ze swojej diety. Mogą wywoływać raka

dieta pomagaja w profilaktyce raka
Fot. pixabay.com/ tomwieden
Autor Klaudia Gaicka07.05.2020

Dieta pomagająca w profilaktyce nowotworów. Jak się okazuje, wykluczenie tych kilku produktów z naszego codziennego jadłospisu, skutecznie pomaga obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworu.

Dieta może być naszym sprzymierzeńcem w profilaktyce różnych rodzajów nowotworów. Nowotwory wciąż pozostają w niechlubnej czołówce przyczyn śmierci Polaków. Zapoznaj się z produktami, z których warto zrezygnować, aby zapewnić sobie mniejsze ryzyko wystąpienia zmian nowotworowych.

Nie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna chorobaNie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna chorobaCzytaj dalej

Dieta pomagająca w profilaktyce nowotworów

Pierwszym takim produktem jest margaryna. Jest to produkt bardzo mocno przetworzony, w którego procesie produkcji powstaje duża ilość wolnych rodników. Z kolei te przyczyniają się do powstania zmian nowotworowych.

Zagrażają nam również wysoce przetworzone mięsa, takie jak wędliny i parówki. Wszystko za sprawą bardzo dużej ilości sodu, azotanów i innych szkodliwych substancji chemicznych. Przetworzone mięso przyczynia się do powstania różnych rodzajów nowotworów, ale najczęściej do raka żołądka.

Popcorn z kuchenki mikrofalowej dostarcza do naszego organizmu rakotwórczy kwas perfluorooktanowy. Jak podaje Radio Zet, substancja ta przyczynia się do rozwoju raka wątroby oraz prostaty.
Cukier zawarty w napojach gazowanych to pożywka dla nowotworów. Dodatkowo przyczynia się on do otyłości, która z kolei skutkuje byciem w podwyższonej grupie ryzyka zachorowania na kilka nowotworów, np. rak jelita grubego lub piersi.

Puszka, w której sprzedawane są „długowieczne” pomidory, wyściełana jest powłoką zawierającą BPA. Substancja ta powoduje problemy z mięśniem sercowym, płodnością oraz może się przyczynić do powstania nowotworu. Należy unikać łososi hodowlanych, które w procesie hodowli spożywały pokarm z antybiotykami oraz hormonami wzrostu. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na rybach, wybieraj te z odpowiednimi certyfikatami np. MSC.

Chcąc dbać o zdrowie, warto zrezygnować z chipsów i frytek. Jak podaje serwis RMF, te produkty, zwłaszcza kupowane w sklepach, zawierają tłuszcze trans, barwniki, aromaty, oraz nierzadko konserwanty. Wszystkie te substancje zwiększają ryzyko rozwoju nowotworu.
Kupując żywność oznaczoną, jako dietetyczna zwróć uwagę na jej skład. Dietetyczna nie oznacza zdrowa. Często produkty mniej kaloryczne napakowane są niezdrową rakotwórczą chemią np. w postaci słodzików.

Chcąc uniknąć nie tylko raka okrężnicy, ale i innych niezdrowych następstw spożywania mięsa, warto zrezygnować z mięsa czerwonego. Mimo alertów naukowców, dotyczących niezdrowego wpływu mięs na organizm ludzki, wielu Polaków wciąż nie wyobraża sobie obiadu bez kotleta. To bardzo zgubne.

Dzisiaj grzeje: 1.Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki

2. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Media przekazały, że na COVID-19 zmarł polski lekarz, który pomógł wielu dzieciom za granicą

Ostatnim produktem, dość zaskakującym, jest biała mąka. Przez swoje wysokie przetworzenie przyczynia się do rozwoju nowotworów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skórki po bananach upiecz w piekarniku i zmiel. Proszek bananowy ma niewyobrażalną wartość
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Znalezienie informacji o jego zarobkach jest wyjątkowo trudne

Następny artykuł