Dieta wzbogacana produktami typu fast food może się odbić na naszym zdrowiu. Pewna kobieta twierdzi, że w jedzeniu z KFC znalazła część mózgu
unsplash.com/Aleks Dorohovich
Autor - 7 Czerwca 2020

Zamówiła jedzenie w popularnej sieci fast food. Gdy odkryła co w nim było, zamurowało ją

Dieta oparta na fast foodach wydaje się idealnym rozwiązaniem, gdy brakuje czasu na przygotowanie domowych posiłków. Żywność ta niszczy jednak zdrowie i skazuje na powolne tycie. Nie są to jednak jedyne wady, o których możemy się przekonać spożywając fast foody. Pewna kobieta twierdzi, że w jedzeniu z KFC znalazła kawałek mózgu.

Dieta powinna być oparta na zdrowych produktach, takich jak warzywa, owoce, pełne ziarna czy ryby. Niemniej jednak w czasach, gdy zdrowie konsumentów nie jest zbyt istotną kwestią dla producentów, oferuje się nam na każdym kroku żywność, taką jak hamburgery czy frytki.

Posiłki typu fast food sporządzane są na szybko, co zazwyczaj oznacza wysoki stopień ich przetworzenia, duże ilości węglowodanów w tym cukrów, niezdrowych tłuszczów czy soli. Jednocześnie cechuje je bardzo niska zawartość składników odżywczych i wysoka kaloryczność. Szybki czas przygotowania posiłków może poskutkować tym, że do jedzenia dostanie się jakiś niepożądany element. Przekonała się o tym pewna kobieta, która w kurczaku z KFC znalazła coś, co przypominało kawałek mózgu.

Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje znany profesor polskiej uczelniTragiczny wypadek drogowy. Nie żyje znany profesor polskiej uczelniCzytaj dalej

Dieta wzbogacana produktami typu fast food może się odbić na naszym zdrowiu. Pewna kobieta twierdzi, że w jedzeniu z KFC znalazła część mózgu

Kobieta, która zamówiła kurczaka z KFC, nie spodziewała się, że posiłek skłoni ją do przejścia na wegetarianizm. Po tym, co dostarczono jej w zamówieniu, 22-latka całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa.

- Nicole Matthews mieszka w angielskim Stretford i spodziewa się dziecka. Kobieta od dłuższego czasu miała ochotę na jedzenie z KFC, ale ze względu na epidemię koronawirusa nie mogła zamówić ulubionego dania. Po otwarciu lokali zdecydowała się na skorzystanie z oferty restauracji, zamawiając razem z matką duży kubełek z różnymi częściami kurczaka – podaje The Sun.

Po pierwszym kęsie 22-latka zorientowała się, że jedzenie może być nieświeże, pobiegła do toalety i zwymiotowała. Gdy przyjrzała się potrawie, okazało się, że w środku znajdowało się coś przypominającego fragmenty mózgu kurczaka.

– Będąc w ciąży martwiłam się, że mogę się zatruć. Byłam zszokowana. Wiem, że to brzmi dramatycznie, ale naprawdę mnie to oburzyło – podkreśliła Matthews.

Kobieta przyznała też, że po tym incydencie planuje całkowite wyeliminowanie mięsa z diety i przejście na wegetarianizm. 22-latka pojechała zgłosić reklamację do restauracji, w której zamówiła potrawę, a stamtąd odesłano ją do centrali. Dziennikarze rozmawiali już z rzecznikiem KFC.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzić

– Dla nas to wygląda na naturalną część kurczaka. Może się tak zdarzyć w przypadku świeżego kurczaka – takie elementy są nieszkodliwe, ale nie trzeba dodawać, że nie powinno ich tam być – przyznał.

Rzecznik KFC dodał, że taki „dodatek” nie spełnia wysokich standardów restauracji. Mężczyzna zapewnił, że obsługa lokalu pracuje już nad tym, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślad za Mateuszem nagle się urwał. 29-latek nie żyje, po sześciu dniach znaleziono jego ciało
  2. Mężczyźni nie mieli pojęcia, że w lesie ustawiona jest fotopułapka. Wszystko się nagrało, teraz sprawę wezmą w swoje ręce służby
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?

Następny artykuł