dieta: wspaniałe właściwości śliwki
pixabay
Autor Damian Witoń - 11 Października 2020

Dlaczego warto jeść śliwki? Powodów jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać

Dieta jest uznawana przez zdecydowaną większość specjalistów za absolutną podstawę dbania o zdrowie. Okazuje się, że dobrym pomysłem może być włączenie do niej śliwek, które charakteryzują się wieloma wspaniałymi właściwościami.

Dieta, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka. Odpowiednio komponując nasz jadłospis, możemy uniknąć wielu groźnych schorzeń, a także cieszyć się energią i świetnym samopoczuciem. Okazuje się, że mnóstwo dobrego dla naszego organizmu mogą zrobić śliwki.

Rośnie nie tylko ilość zarażonych. Niepokojące daneRośnie nie tylko ilość zarażonych. Niepokojące daneCzytaj dalej


Dieta ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto włączyć do niej śliwki, które mają wiele wspaniałych właściwości

Śliwki są w Polsce dość popularnym owocem, który rośnie w naszych sadach oraz ogrodach. Mimo tego, dużo osób nadal nie wie, ile wspaniałych właściwości posiadają. Możemy zaliczyć do nich, chociażby wspomaganie pracy układu pokarmowego, czy ochronę przed wolnymi rodnikami.


Śliwki stanowią źródło witamin C, A, B, E, K, a także cennych minerałów, do których niewątpliwie zaliczyć można wapń, żelazo, magnez, fosfor, cynk, potas oraz sód. Nie sposób nie docenić również pektyn, czyli rodzaju błonnika, które wraz z kwasami zawartymi w śliwkach świetnie oczyszczają nasz układ pokarmowy z nadmiaru tłuszczu i cholesterolu.


Dzięki swoim właściwościom śliwki znalazły zastosowanie w medycynie. Często wykorzystuje się je do produkcji leków na zaparcia. Według niektórych badań owoce te zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej, atakującej układ pokarmowy.


Zawartość witamin z grupy B sprawia, że śliwki pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego. Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, owoce od lat cieszą się opinią środka poprawiającego samopoczucie. Warto wspomnieć także o działaniu przeciwmiażdżycowym, które wynika z dużej zawartości katechiny i kwasu chlorogenowego.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Obniżyli im emerytury. W sądzie już ponad 25 tys. odwołań
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?


Biorąc pod uwagę liczne właściwości zdrowotne śliwek, nie pozostaje nic innego, jak tylko polecić je każdej osobie, która chce uczynić swoją dietę możliwie najzdrowszą i najbardziej odpowiednią. Trzeba jednak pamiętać, że jadłospis powinien być dobierany indywidualnie. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy powinniśmy jeść śliwki lub inne produkty żywnościowe, dobrym pomysłem będzie wybranie się do profesjonalnego dietetyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicy
  2. PGE i Energa ostrzegają przed oszustami. Można stracić majątek
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Niesamowite działanie oleju z liści laurowych. Poznasz je i od razu pobiegniesz do sklepu

Następny artykuł