Dieta: 3 złote zasady
pixabay
Autor Damian Witoń - 11 Października 2020

Za wszelką cenę chcesz schudnąć, ale nie możesz? Dietetyk ma dla Ciebie 3 złote rady

Dieta jest kluczowa dla organizmu człowieka. Jednym z jej podstawowych funkcji jest utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Dietetyk ma 3 złote rady dla wszystkich osób, które chciałyby schudnąć.

Dieta powinna zajmować ważne miejsce w życiu każdego człowieka. Dobrze skomponowana pozwala nam uniknąć wielu groźnych chorób. Niektóre z nich są bezpośrednio związane z nadwagą, która w większości bierze się z nieodpowiedniego odżywiania. Niestety wiele osób nie może zgubić zbędnych kilogramów, pomimo trzymania się ostrego reżimu i wyliczania kalorii. Z pomocą przychodzi im dietetyk, które ma 3 złote rady.

Zrozpaczona mama przedstawiła ważny apel. Nie widziała swojego dziecka od 6 tygodniZrozpaczona mama przedstawiła ważny apel. Nie widziała swojego dziecka od 6 tygodniCzytaj dalej


Dieta ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia. W jej komponowaniu pomóc mogą 3 złote rady od eksperta

Dietetyk Elżbieta Kolczyńska gościła w niedawnej audycji “NieZŁY Pacjent” w Radiu Zet. Podczas rozmowy z Michałem Figurskim podzieliła się 3 złotymi radami dla osób, które pragną schudnąć, a także zwróciła uwagę na kilka ważnych zagadnień związanych z dietą.

Na samym początku dietetyk zwróciła uwagę, że odpowiednie odżywianie nie może dotyczyć jedynie krótkich momentów w życiu, w których chcemy szybko zrzucić wagę. Wymaga to ogromnych wyrzeczeń i poświęcenia, które przerastają większość ludzi. Zdecydowanie lepiej jest prowadzić zrównoważoną dietę przez dłuższy czas, która połączy to, co lubimy z tym, co zdrowe.


Dieta to jest sposób odżywiania. Jeśli myślimy o tym, żeby dieta miała bardzo dużo ograniczeń, to nigdy długo nie wytrzymamy. Jestem zdania, że należy tak jeść, żebyśmy byli zadowoleni. Zawsze pytam pacjentów, co lubią, czego nie lubią, a moją rolą jest to poukładać - powiedziała Elżbieta Kolczyńska

Według ekspertki każdy powinien dobrać dietę indywidualnie, zależnie od aktualnych potrzeb i możliwości organizmu. Istnieją jednakże 3 złote zasady, które sprawdzą się w zdecydowanej większości przypadków.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Lidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z Polski
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?


Trzy złote zasady odżywiania według Elżbiety Kolczyńskiej:


1.Jeść regularnie: śniadanie w ciągu godziny od pobudki, potem mniej więcej co 3-4 godziny, kolacja na około 3 godziny przed snem.


2.Pić wodę: między 30 a 40 ml na kilogram masy ciała.


3.Skorzystać z porady dietetyka.

Regularność w spożywaniu posiłków jest bardzo ważna dla funkcjonowania naszego metabolizmu. Unikanie posiłku przed snem uchroni nas przed nadmiernym odkładaniem kalorii w postaci tłuszczu, a picie wody sprzyja między innymi optymalnemu działaniu enzymów trawiennych. Skorzystanie z porady dietetyka pozwoli natomiast dobrać nam dietę w indywidualny sposób, dopasowany do naszego organizmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie zapadła decyzja ws. drugiego lockdownu Polski. Premier nie ma wątpliwości
  2. Bardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamięta
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków

Następny artykuł