Dieta ziemniaczana
Autor Karol Zaborowski - 16 Stycznia 2020

Przez rok jadł tylko ziemniaki. Teraz zachęca wszystkich do podjęcia wyzwania, które trwa jeden miesiąc

Dieta ziemniaczana staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsza. Jeden z jej miłośników jadł tylko ziemniaki przez cały rok. Teraz zachęca każdego do podjęcia wyzwania, które trwa miesiąc.

Dieta odgrywa niezwykle ważną rolę w prowadzeniu zdrowego trybu życia. W momencie, gdy specjaliści zalecają, aby była ona urozmaicona i pełnowartościowa, nie brakuje osób, które zachwalają efekty diety, w której jemy jedynie jeden produkt. W tym wypadku chodzi o ziemniaki.

Andrew Taylor zmagał się z poważną nadwagą, która zaczęła utrudniać mu normalne funkcjonowanie. W końcu mężczyzna zdecydował się zmienić swoje życie i zrzucić nadmiar kilogramów. Zdecydował się na dietę ziemniaczaną, która już od pewnego czasu staje się coraz popularniejsza na całym świecie.

Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyćObjawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Dieta ziemniaczana

Początkowo Andrew chciał przestrzegać swojej diety przez jeden miesiąc, ale widząc jej efekty, postanowił przedłużyć ją do całego roku. Jak podaje portal abczdrowie.pl, dzięki temu udało mu się schudnąć ponad 50 kilogramów. Pan Ziemniak, bo tak został okrzyknięty w mediach społecznościowych, przygotowywał różne potrawy z ziemniaków i zapewnia, że taka dieta wcale nie jest monotonna.

Andrew wydał książkę o diecie ziemniaczanej i stara się zachęcać coraz więcej osób do przejścia właśnie na taki styl żywienia. Co więcej, zachęca do podjęcia wyzwania, które trwa miesiąc i polega właśnie na jedzeniu wyłącznie ziemniaków. Pan Ziemniak jest przekonany, że osoby, które zdecydują się na jego dietę, już po miesiącu odczują jej skutki, a ich życie zmieni się nie do poznania.

Nie ulega wątpliwości, że Pan Ziemniak schudł dzięki takiej diecie, jednak czy to oznacza, że jest ona dla nas zdrowa. Co prawda same ziemniaki mają w sobie wiele korzystnych substancji, ale opieranie swojej diety tylko i wyłącznie na nich nigdy nie będzie dobrym pomysłem.

Przede wszystkim w ten sposób mogą się u nas pojawić prędzej czy później poważne niedobory, ponieważ ziemniak zwyczajnie nie zapewni nam wszelkich niezbędnych witamin, minerałów, a także innych elementów takich jak białko, czy tłuszcze. Specjaliści już od lat ostrzegają przed podobnymi dietami, które znacząco ograniczają pulę używanych przez nas produktów.

Sam Andrew nadal żywi się głównie ziemniakami, ale dodał do swojej diety również inne warzywa. Nie da się ukryć, że wielu z nas marzy o płaskim brzuchu i idealnej sylwetce, ale pamiętajmy, żeby nie gonić za wyglądem, jeżeli może ucierpieć na tym nasze zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życie
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  6. Skandal. Mężczyzna w polskim szpitalu dostał spleśniałe jedzenie, zdjęcie jedynie dla wytrzymałych osób [FOTO]

Następny artykuł