dieta uboga w magnez
Fot. pixabay.com/ Peggy_Marco
Autor Klaudia Gaicka - 17 Czerwca 2020

Nietypowe objawy niedoboru magnezu. Nie wolno ich lekceważyć

Dieta wywołująca w naszym organizmie deficyt magnezu może nam poważnie zaszkodzić. Eksperci ostrzegają, że niedobór tego pierwiastka, może być niebezpieczny. Warto wiedzieć jak się objawia. Niektóre z symptomów nie są oczywiste i mogą nas zmylić.

Dieta jest podstawą zdrowego organizmu. Nie chodzi tu oczywiście o dietę odchudzającą (choć wielu ta też może wyjść na plus), a o zdrowe, pełnowartościowe żywienie każdego dnia. To, co jemy, ma ogromny wpływ na wszystkie nasze układy organów, warto więc sięgać po zdrowe produkty jak najczęściej, a te mniej dla nas przyjazne, jeść jak najrzadziej.

Z ostatniej chwili: Polska rozpoczyna pracę nad lekiem na koronawirusa, MZ przekazało przełomowe informacjeZ ostatniej chwili: Polska rozpoczyna pracę nad lekiem na koronawirusa, MZ przekazało przełomowe informacjeCzytaj dalej

Dieta uboga w magnez może nam bardzo zaszkodzić. Eksperci ostrzegają, że deficyt tego pierwiastka, może być niebezpieczny

Magnez jest niesamowicie ważnym pierwiastkiem. Katalizuje wiele reakcji przemiany węglowodanowej, białkowej i tłuszczowej; dba o mineralizację kości oraz bierze udział w przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni. Dodatkowo magnez pomaga regulawać stężenie glukozy we krwi i odgrywa bardzo istotną rolę w dobrym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego.

Jego deficyt w organizmie może wywołać między innymi nadmiar kofeiny, stres, niedobór snu, czy nawet przetworzona żywność. Warto umieć rozpoznać ten niedobór, ponieważ może on mieć dla nas bardzo negatywne skutki.

Jak podaje serwis Abczdrowie.pl, deficyt pierwiastka może wywoływać kołatanie serca i bóle za mostkiem. Za tymi symptomami może stać nie tylko wymieniona przyczyna, ale również gorsze problemy kardiologiczne. Dobrze jest skonsultować ten symptom ze specjalistą.

Niedobór magnezu może mieć wpływ na nasze włosy i paznokcie. Jeżeli wypróbowane kosmetyki i preparaty (np. te ze skrzypu lub pokrzywy) nie działają, warto spróbować suplementacji magnezu. Często to właśnie on stoi za tą przykrą dolegliwością.

Deficyt może się okazać wyjątkowo przykry dla kobiet pragnących zajść w ciąże. Eksperci twierdzą ponadto, że rozkurczowe działanie magnezu zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu.

Dzisiaj grzeje: 1. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

2. Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Również za powracającymi infekcjami i osłabioną odpornością może stać niedobór magnezu. Wraz z osłabionym układem immunologicznym i swoim ogólnym działaniem deficyt pierwiastka może znacząco wpłynąć na nasz wigor i chęci do życia. Oczywiście negatywnie.

Obniżenie nastroju oraz symptomy takie jak bezessność i stany lękowe (również powodowane przez niedobór) mogą sprawić, że nabawimy się groźnej choroby. U pacjenta może rozwinąć się np. depresja lub nerwica.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzało
  2. Widok grobu dziecka Eleni odbiera mowę. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewał
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki

Następny artykuł