dieta - wystarczą trzy daktyle dziennie
unsplash_Mona Mok
Autor - 18 Lutego 2020

Wystarczą trzy daktyle dziennie. Ich wpływ na nasz organizm jest niesamowity

Dieta z uwzględnieniem daktyli może okazać się zbawienna dla zdrowia. Są to owoce, których właściwości odżywcze doceniają szczególnie sportowcy. Choć są skarbnicą cukrów prostych, uzupełniają niedobór glikogenu oraz potasu w organizmie. Ponadto zapobiegają miażdżycy, łagodzą objawy menopauzy i pomagają uporać się z zaparciami. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej o prozdrowotnych właściwościach daktyli.

Dieta z uwzględnieniem daktyli może sprawić, że skuteczniej uporamy się z wieloma dolegliwościami. Owoce daktylowca to nie tylko słodka przekąska czy dodatek do ciast. Mają one bowiem właściwości, które sprawiają, że można je nazwać naturalnym lekiem.

Daktyle są owocami palm daktylowych rosnących w Afryce, Australii, Meksyku, Kalifornii. To jedne z najwcześniej uprawianych przez człowieka owoców. W naszej kuchni są składnikiem drobnych przekąsek i dodatkiem do ciast. Warto jednak wiedzieć, że owoce te mają także właściwości lecznicze.

Oficjalne ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. Zaczyna brakować leku na niedoczynność tarczycyOficjalne ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. Zaczyna brakować leku na niedoczynność tarczycyCzytaj dalej


Dieta, w której obecne są daktyle może znacznie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia

Daktyle, zarówno te suszone, jak i świeże, są bogate w błonnik, liczne witaminy (zwłaszcza w witaminę B3), związki mineralne (szczególnie potas), a także przeciwutleniacze i salicylany, które działają jak aspiryna. Spożycie daktyli może dać nam ekspresowe pobudzenie. Gdy w ciągu dnia w pracy nagle tracimy energię, lepiej sięgnąć po daktyle, niż po napój energetyczny czy kawę. Dzięki nim unikniemy nagłych spadków cukru we krwi, które często towarzyszą innym słodkim przekąskom.

Daktyle są ponadto świetne na trawienie, gdyż łagodzą dyskomfort w jelitach. Mają one dobry wpływ na bakterie, które znajdują się w naszym przewodzie pokarmowym, dlatego mogą się okazać pomocne przy biegunce. Co więcej, daktyle zwiększają odporność i wzmacniają kości. Są bowiem bogate w magnez, miedź, mangan i selen. Badania wykazują, że selen ma właściwości antyrakowe. Daktyle to owoce, które pomagają wzmacniać kości i zwalczać osteoporozę, dlatego polecane są dla ludzi starszych, ale też profilaktycznie, kiedy kości zaczynają słabnąć.

Dzisiaj grzeje: 1. Sygnały wysyłane przez naszą wątrobę, gdy ma już dosyć. Dostrzeżesz je gołym okiem

2. Emeryci drżą, zostało zaledwie kilka dni. Jeśli zapomną o jednej rzeczy, ZUS będzie bezwzględny


Daktyle ponadto równoważą poziom żelaza we krwi. Niedokrwistość jest bardzo rozpowszechniona ze względu na popularność zachodniej diety. Daktyle są pełne żelaza, więc świetnie poradzą sobie z walką z niedokrwistością. Owoce okazują się pomocne w walce o zdrowe serce. Wysoki poziom potasu jest doskonały dla tego narządu, co potwierdzają badania. Daktyle zmniejszają ryzyko udaru i innych chorób serca, a także pomagają zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi. Owoce zawierają również dużo organicznej siarki, która ma udowodnione działanie w łagodzeniu reakcji alergicznych. Podobnie jak w przypadku innych suszonych, zdrowych przekąsek, spożywanie daktyli każdego dnia może przynieść wiele zdrowotnych korzyści. Nie trzeba jeść ich dużo, wystarczą bowiem tylko trzy daktyle dziennie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kompromitacja, nagrali Polaka z ukrycia w restauracji. Zrobił upokarzającą rzecz, przyniósł wstyd Polsce
  2. Chciała znaleźć miłość, skończyło się fatalnie. Przez SMS-y, które dostaje boi się wychodzić z domu
  3. GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"
  4. Nie jesz mięsa, ale potrzebujesz białka? Lista produktów polecanych dla Ciebie
  5. Nikt nie chciał go zatrudnić przez autyzm. Teraz sam pomaga innym
  6. ZUS coraz odważniej odbiera zasiłki. Wystarczy podejrzenie, żeby chciał wykreślić cię z rejestru

Następny artykuł