dieta: głodówka jednodniowa
fot. https://pixabay.com/ silviarita
Autor Klaudia Gaicka - 23 Sierpnia 2020

Jednodniowa głodówka może przynieść fantastyczne efekty. Trzeba jednak pamiętać o 4 ważnych zasadach

Dieta wzbogacona o jednodniową głodówkę może przynieść świetne efekty dla całego naszego ciała. Istnieje jednak kilka zasad, których musimy podczas niej przestrzegać. Źle przeprowadzona głodówka może przynieść więcej szkód niż pozytywnych efektów.

Dieta jest podstawowym elementem życia człowieka. To, co jemy i pijemy każdego dnia, w realny sposób przekłada się na to, jak działa nasz organizm. W bardzo łatwy sposób możemy dzięki niej pozbyć się z ciała toksyn, które codziennie negatywnie oddziaływają na nasz stan zdrowia.

Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowiaByła premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowiaCzytaj dalej

Dieta wzbogacona o jednodniową głodówkę może przynieść świetne efekty dla całego organizmu. Istnieje jednak kilka zasad, których musimy podczas niej przestrzegać

Nie od dziś wiadomo, że dieta wpływa na działanie całego naszego organizmu, samopoczucie oraz jakość. Złe nawyki żywieniowe mogą bardzo niekorzystnie oddziaływać na nasze ciało i przyczyniać się do powstania poważnych chorób. Wielu ekspertów twierdzi, że nawet jednodniowa głodówka może mieć fenomenalny wpływ na zdrowie. Jednak zanim ją rozpoczniemy, powinniśmy skonsultować się z lekarzem oraz poznać jej główne zasady.

Jak podaje portal Poradnikzdrowie.pl, jednodniowa głodówka może pomóc nam oczyścić organizm z toksyn. Co prawda nie stracimy dzięki niej zbędnych kilogramów, ale możemy zniwelować uczucie przejedzenia. Co więcej, jednodniowa głodówka nie jest niczym nowym, np. we Francji wiele kobiet stosuje ją regularnie.

Stosując jednodniową głodówkę, nie możesz zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. W dni głodówki powinieneś spożyć między 2,5 a 3 litry wody. Co ważne, nie możesz zastąpić jej sokiem, a nawet w ogóle nie powinieneś ich pić. 10% soków to węglowodany, które mogą ci utrudnić oczyszczenie organizmu.

Dzień głodówki nie powinien wypadać częściej niż raz na dwa tygodnie. Nie powinno się również przeprowadzać eksperymentu w czasie, kiedy jesteśmy osłabieni. Co więcej, kobiety nie mogą robić głodówek w czasie miesiączki.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Dodatkowo w czasie głodówki nie powinieneś wystawiać swojego organizmu na zbyt duży wysiłek fizyczny. Wspomniane wcześniej Francuzki mają w zwyczaju w dniu głodówki w ogóle nie wychodzić z łóżka. Wystarczy jednak, że nie będziesz się obciążał treningiem, czy długimi zakupami.

Głodówka stanowi swojego rodzaju dzień wytchnienia dla układu pokarmowego. Pozwala mu nie tylko odpocząć, ale również wstępnie się oczyścić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mafijny boss na wolności. Wpłacono za niego porażającą kaucję
  2. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł