jagody goji
fot. https://pixabay.com/ TesaPhotography
Autor Natalia Niewczas - 24 Lipca 2020

W medycynie stosowane są od tysięcy lat. Mogą uchronić nas przed wieloma groźnymi chorobami w tym nowotworem

Dieta, jaką stosujemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. W związku z tym popularne powiedzenie “jesteś tym, co jesz” wydaje się w stu procentach trafione. Spożywane przez nas pokarmy mogą wpływać negatywnie lub pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Aby zachować dobre zdrowie na długo, warto postawić na zróżnicowaną, pełną wartościowych składników dietę.

Dieta nie musi być monotonna i nudna, nawet ta zdrowia. Ilość dostępnych w marketach zdrowych składników, z których możemy przygotowywać pyszne, sprzyjające naszemu ciału potrawy jest ogromna. Urozmaicenie nie tylko samych posiłków, ale i szybkich przekąsek stanowi ważny punkt dbania o właściwe odżywianie. W tej roli idealnie sprawdzą się zyskujące na popularności jagody goji, które, jak się okazuje, mogą chronić przed nowotworami.

Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?Czytaj dalej


Dieta sprzyjająca zdrowiu


Z diety urozmaiconej jagodami goji płyną same korzyści. Jagody goji to tak naprawdę owoce rośliny o nazwie “kolcowój pospolity”. To owoce rosnące wśród malowniczych krajobrazów Himalajów lub Tybetu są uznawane za najzdrowsze z racji czystości tamtejszego środowiska. Niezależnie jednak od kraju pochodzenia jagód goji, zawsze warto włączyć je do diety na stałe.


Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, jagody goji to prawdziwa kopalnia cennych składników odżywczych. Stanowią bogate źródło wielu witamin, wśród których znajdziemy witaminę C czy witaminy z grupy B. Owoce goji zawierają też selen, cynk, fosfor i żelazo, czyli składniki mineralne niezbędne do zachowania pełni zdrowia. To jednak nie wszystko.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Mandat za brak dystansu na plaży? Policjanci odpowiadają, jak jest z karaniem na plażach


Bioaktywny kompleks polisacharydowy LBP jest w jagodach goji najbardziej wartościowy - poprawia bowiem pracę układu odpornościowego, a nawet wykazuje działanie antynowotworowe. Naukowe badania potwierdzają udział kompleksu LBP w zahamowaniu rozrostu niektórych komórek rakowych. Dotyczy to między innymi komórek raka okrężnicy, płuc, żołądka i piersi.


Tutaj lista dobrodziejstw wynikających ze spożywania jagód goji się jednak nie kończy. Owoce goji przyczyniają się do poprawy funkcjonowania układu krwionośnego i trawiennego. Jagody goji pomagają obniżyć poziom tak zwanego “złego cholesterolu” we krwi i wspierają prawidłową pracę wątroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna
  2. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  3. Niesłychane, co dalej stanie się z Jackiem Kurskim. Wielu może być wściekłych, chodzi o telewizję;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł