Dieta wzbogacana o ryż może dostarczać nam szkodliwych substancji, takich jak plastik
unsplash.com/ Matthew Lakeland
Autor - 25 Czerwca 2020

Jak sprawdzić, czy ryż nie zawiera szkodliwego plastiku? 4 skuteczne metody

Dieta oparta na naturalnych produktach, takich jak ryż, stanowi remedium na liczne dolegliwości zdrowotne. Należy jednak wiedzieć, że z pozoru naturalny ryż może być jedynie jego substytutem wytwarzanym z plastiku. Warto poznać sposoby, dzięki którym uchronimy się przed kupnem podróbki.

Dieta wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, jakość życia oraz samopoczucie. Złe nawyki żywieniowe mogą bardzo niekorzystnie oddziaływać na nasz organizm i przyczyniać się do powstania poważnych chorób.

Choć niekiedy wydaje nam się, że zdrowo się odżywiamy, prawda może być zupełnie inna. Polecany przez wielu dietetyków ryż może zawierać w sobie tworzywo sztuczne i skrobię ziemniaczaną. Warto zatem nauczyć się odróżniać naturalny ryż, od tego sztucznego.

W zbiorniku wodnym znaleziono zwłoki 47-latki. Wiele szczegółów pozostaje zagadkąW zbiorniku wodnym znaleziono zwłoki 47-latki. Wiele szczegółów pozostaje zagadkąCzytaj dalej

Dieta wzbogacana o ryż może dostarczać nam szkodliwych substancji, takich jak plastik

Jak podaje portal genialne.pl, największym producentem ryżu na świecie są Chiny. To właśnie z tego państwa każdego roku wychodzi ponad 200 ton tego produktu. Niestety ogromne zapotrzebowanie na ryż sprawia, że ludzie padają ofiarą okrutnego oszustwa.

Według informacji zawartych w gazecie “Korean Times” ryż importowany z Chin często składa się z tworzywa sztucznego i skrobi ziemniaczanej. Na domiar złego bardzo trudno zorientować się, że substytut ryżu to nie produkt zbierany z pól uprawnych. Zgodnie z tym, co podaje gazeta, podróbka ma nawet podobny zapach do tego, który charakteryzuje naturalny ryż.

Choć na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy ryż jest syntetyczny, czy nie, na szczęście są na to odpowiednie sposoby. Pierwszym z nich jest test wody. Polega on na wsypaniu łyżki ryżu do szklanki z wodą. Jeśli ryż spadnie na dno, jest organiczny. Jeśli zaś zacznie się unosić, niestety oznacza to, że jest syntetyczny.

Kolejnym sposobem jest test ognia. Jeśli podpalimy kilka ziaren ryżu i ogień się nie pojawi, oznacza to, że są ekologiczne. Gdy zaś zaczną się palić, mamy do czynienia ze sztucznym ryżem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

Test z moździerzem również pozwala określić, czy mamy do czynienia z naturalnym ryżem, Jeśli pod naciskiem moździerza ryż sproszkuje się, możemy być pewni, że jest on prawdziwy. Jeśli zaś wytworzy się żółty kolor, ryż jest syntetyczny.

Z kolei test z pleśnią polega na tym, by ugotować ryż i włożyć go do pojemnika z tworzywa sztucznego. Potem należy odstawić go w słoneczne miejsce na kilka dni. Jeśli w tym czasie pojawi się pleśń, to dobry znak. Jeśli nic się nie będzie dziać, możemy być pewni, że ryż nie jest prawdziwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł