Dieta: nadmiar soli
pixabay_DesignOil
Autor Damian Witoń - 26 Lipca 2020

Organizm wysyła sygnały ostrzegawcze. Druzgocące skutki nadużycia produktu, który jemy codziennie

Dieta jest podstawą życia człowieka. Jakość jedzenia, które spożywamy oraz zachowanie odpowiednich proporcji jadłospisu pozwoli nam cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Niestety wiele osób przesadza z produktem, który w nadmiarze może być bardzo niebezpieczny.

Dieta ma niebagatelny wpływ na zdrowie człowieka, o czym wspominaliśmy już wielokrotnie. Od tego, co ląduje na naszych talerzach, zależy nie tylko nasza waga, ale też podatność na liczne choroby, które mogą stanowić ogromne zagrożenie. Warto zatem w przemyślany sposób komponować swój jadłospis.


Niestety mnóstwo osób wciąż zdecydowanie przesadza ze spożyciem jednego produktu, który w nadmiarze jest wręcz niszczycielski dla organizmu.

Viktorek nie żyje. Lekarze doszli do strasznych wniosków, natychmiast wezwali policjęViktorek nie żyje. Lekarze doszli do strasznych wniosków, natychmiast wezwali policjęCzytaj dalej


Dieta powinna być zrównoważona. Zbyt duża ilość soli potrafi wyrządzić w naszym organizmie prawdziwe spustoszenie

Sól kuchenna to przyprawa, którą dodajemy do zdecydowanej większości dań, które spożywamy. Jest jednym z głównych źródeł sodu, czyli pierwiastka, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka, między innymi poprzez regulację ciśnienia krwi.


Niestety z solą bardzo łatwo jest przesadzić. Niewątpliwie przyczynia się do tego fakt, że dodawana jest do wielu produktów. Często spożywając je, nie mamy świadomości, iż zawierają przyprawę, która w nadmiarze jest w stanie wyrządzić nam wielką krzywdę.


O tym, że w naszym jadłospisie znajduje się za dużo soli, ostrzegają nas sygnały wysyłane przez organizm. Każdy powinien je poznać, aby móc w porę zareagować.


Pierwszym objawem nadmiernego spożycia soli mogą być częste skurcze mięśni. Do ich prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest zachowanie równowagi w gospodarce sodowo-potasowej, którą zaburza jedzenie zbyt dużej ilości przyprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny


Kolejny symptom, który powinien przykuć naszą uwagę to częste bóle głowy. Jedną z możliwych przyczyn ich występowania jest właśnie przesadzenie z solą w diecie. Jak podaje portal ofeminin.pl, sód przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych w mózgu, co przekłada się na odczuwanie pulsującego bólu.


O nadmiarze soli ostrzegają nas też wzdęcia i obrzęki oraz zwiększona częstotliwość wypróżniania się. Przesolony organizm jest także bardziej podatny na powstawanie kamieni nerkowych.


Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby nie przekraczać limitu 5g soli na dobę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie;
  4. Wszyscy myśleli, że to zwykłe przeziębienie. 9-latek odszedł kilka dni po zdiagnozowaniu
  5. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia
  6. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł