Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?

dieta: niebezpieczne zachcianki
fot. https://pixabay.com/ Pexels
Autor Klaudia Gaicka26.08.2020

Dieta jest bardzo ważnym elementem życia każdego z nas. Warto zwrócić uwagę na zachcianki, które każdego dnia nas nachodzą. Niektóre z nich są wskazaniem do badań kontrolnych. Niezależnie od tego, czy nie wyobrażasz sobie życia bez kawy, herbaty, frytek, czy kebaba, ten artykuł może ci wskazać, w czym może leżeć problem.

Dieta jest podstawą żywienia każdego człowieka. Czy tego chcemy, czy nie, może być albo dobra i prozdrowotna, albo niedbała i sprzyjająca osłabieniu organizmu. Tak czy inaczej, jeść musi każdy.

Niestety nawet dieta oparta o same dobre składniki może nie zapewnić nam zdrowia. Warto zwracać uwagę na to, o co nasz organizm nasze ciało nas „prosi” poprzez nieodpartą ochotę. Możemy z tego wywnioskować, czego brakuje w naszym organizmie.

Właśnie dziś weszło w życie nowe obostrzenie. Rząd zmienił zdanie w ostatnim momencieWłaśnie dziś weszło w życie nowe obostrzenie. Rząd zmienił zdanie w ostatnim momencieCzytaj dalej

Dieta, na którą mamy ochotę, może wskazywać różne zaburzenia

Listę czterech zachcianek, mogących wskazywać na pewne zaburzenia, zaprezentował portal Rmf24.pl. Pierwszą tego typu zachcianką są frytki i chipsy. Pomimo tego, że taka ochota zdarza się co jakiś czas każdemu z nas, jeżeli frytki najchętniej jadłbyś zamiast każdego obiadu, a bez chipsów nie wyobrażasz sobie wieczoru, powinieneś się zaniepokoić. Takie zachcianki powinny być wskazaniem do zbadania sobie poziomu wapnia i soli. Zdarza się również, że ochota na słone przekąski jest pierwszym symptomem odwodnienia. Przed spełnieniem tej niezbyt zdrowej zachcianki warto wypić dwie szklanki wody, możliwe, że wtedy sama przejdzie.

Inną niepokojącą zachcianką jest ochota na pieczywo. Niezależnie od tego, czy ciągle marzysz o miękkich bułeczkach, czy chlebku prosto z pieca, lepiej zbadaj poziom azotu w organizmie. Azot działa regenerująco i odtruwająco, dodatkowo ma istotne znaczenie w zapobieganiu chorób neurologicznych. Długotrwały deficyt może doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Przy początkowym stadium mogą pomóc produkty wysokoproteinowe.

Kawa i herbata w racjonalnych ilościach są zdrowe. Jednak zbyt duże zapotrzebowanie na tego typu napoje powinno zwrócić twoją uwagę. Tego typu ciągłe zachcianki mogą wskazywać na zaburzenia poziomu żelaza i siarki we krwi. Oba te pierwiastki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2. Z tymi samochodami zajedziesz naprawdę daleko. Najbardziej wytrzymałe auta, które posłużą ci latami

Ostatnią ochotą, która powinna cię zaniepokoić, jest natarczywa chęć zjedzenia tłustego burgera lub innego mięsnego fast food'u. W przypadku wystąpienia tego typu zachcianek powinieneś skontrolować poziom żelaza w organizmie. Jego niedobór jest groźny nie tylko dla zdrowia, ale i życia pacjenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
  2. W "Milionerach" padło kuriozalne pytanie za 10 tysięcy złotych. Aż trudno uwierzyć, że wydarzyło się na wizji
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo

Następny artykuł