dieta_zakwas_z_buraka
pixabay_Desertrose7
Autor Damian Witoń - 14 Sierpnia 2020

Przez tydzień codziennie piła zakwas z buraków. Efekty były oszałamiające

Dieta to jeden z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie człowieka. Istnieje dużo produktów, które warto włączyć do jadłospisu, aby o nie lepiej dbać. Jednym z nich okazuje się zakwas z buraków, którego picie może mieć fenomenalne rezultaty.

Dieta ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Odpowiednio skomponowana może pozytywnie wpłynąć na jakość życia, a nawet znacząco je wydłużyć. Nie dziwi zatem, że wielu ludzi cały czas szuka produktów, które mają prozdrowotne właściwości Okazuje się, że jednym z nich jest zakwas z buraków. Efekty jego regularnego picia mogą nas zaskoczyć.

Nagle zniknęło 5000 zgonów wywołanych COVID-19. Wielka Brytania zmienia sposób raportowaniaNagle zniknęło 5000 zgonów wywołanych COVID-19. Wielka Brytania zmienia sposób raportowaniaCzytaj dalej

Dieta uzupełniona o zakwas z buraków może mieć wspaniały wpływ na nasze zdrowie

Coraz większa liczba osób decyduje się na codzienne picie zakwasu z buraków. Jego przygotowanie jest bardzo proste i nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Domowej roboty zakwas z buraków różni się znacząco od produktów oferowanych w sklepach. Nie należy mylić go z sokiem z buraków, ponieważ charakteryzuje się zupełnie odmiennym smakiem oraz ma inne właściwości zdrowotne. Powstaje w efekcie procesu kiszenia i fermentacji wywoływanej przez bakterie kwasu mlekowego.

Zakwas buraczany posiada szeroki wachlarz oddziaływań na ludzki organizm. Pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną, dlatego często sięgają po niego sportowcy. Naukowcy z Uniwersytetu Exeter w Wielkiej Brytanii stwierdzili, że ten wspaniały produkt może podnieść wydolność organizmu nawet o 30 procent. Aby efekt był możliwie najsilniejszy, należy wypijać od 300 do 500 ml zakwasu około 2 do 3 godzin przed planowaną aktywnością fizyczną. Jest to wspaniała i znacznie zdrowsza alternatywa dla popularnych na rynku napojów energetycznych.

Innym pożądanym działaniem zakwasu buraczanego jest normowanie poziomu ciśnienia krwii, co udowodnili badacze z Uniwersytetu Królowej Marii w Londynie. Powinny zainteresować się nim zatem osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze. Będzie też dobrym wyborem dla ludzi z zaburzeniami snu, ponieważ jest w stanie pomóc je eliminować.

Nie bez znaczenia dla wielu pozostanie również fakt, że zawarta w zakwasie betanina, czyli barwnik buraczany wykazuje działanie antynowotworowe, co udowodniono podczas badań na Uniwersytecie Harvarda.

Jak podaje portal zywienie.abczdrowie.pl w zakwasie znajduje się wiele antyoksydantów niszczących wolne rodniki w naszym ciele, co może zapobiec wielu chorobom. Zawiera także dużo żelaza, kwasu foliowego, potasu, magnezu i fosforu, a także jest źródłem witamin C, A, E, B6 oraz K.

Aby przygotować zakwas buraczany nie potrzeba wiele. Wystarczy włożyć pokrojone w kawałki i obrane buraki do dużego słoja lub garnka kamionkowego, a następnie zalać je lekko słoną wodą, która wcześniej musi zostać przegotowana i ostudzona i zaczekać od 4 do 5 dni. Do zakwasu możemy dodać kilka ząbków czosnku, liście laurowe oraz ziele angielskie, co zwiększy jego walory smakowe. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, należy pić zakwas regularnie, na przykład w ilości jednej szklanki dziennie przed śniadaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. W szkołach podsuwają kontrowersyjne oświadczenia. Chodzi o zrzeczenie się roszczeń w wypadku zakażenia

Fenomenalne działanie zakwasu z buraków potwierdza pewna internautka, która dzieli się swoimi spostrzeżeniami po 10 dniach jego stosowania. Kobieta odczuła, że ma znacznie więcej energii niż wcześniej, a jej cera wydaje się być zdrowsza i bardziej promienista. Znacznie łatwiej jej jest również zasnąć. Picie zakwasu buraczenego jest więc chyba godne polecenia wszystkim osobom, które chcą zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więzienna
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł