dieta z daktylami
Fot. pixabay.com/ pompi
Autor Klaudia Gaicka - 27 Czerwca 2020

Wystarczy jeść trzy dziennie. Zaskakujące, ile dobrego mogą zrobić dla naszego zdrowia

Dieta wzbogacona o trzy daktyle dziennie pomoże nam w utrzymaniu zdrowego organizmu. Daktyle są bogatym źródłem wielu cennych substancji, co sposób naturalny przekłada się na lepsze funkcjonowanie wielu układów narządów.

Dieta stanowi ważny element życia każdego zdrowego człowieka. Odpowiednio dobrana pomaga nam się pozbyć codziennych dolegliwości i zadbać korzystne funkcjonowanie wszystkich układów organów. Czasem nawet drobne zmiany potrafią przynieść duże korzyści. Jak podaje serwis Genialne.pl, eksperci radzą, aby wzbogacić codzienną dietę o 3 daktyle. Ich zdaniem taka zmiana może przynieść poprawę funkcjonowania wielu narządów.

W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?Czytaj dalej

Dieta wzbogacona o daktyle może bardzo dobrze wpłynąć na ciało

Daktyle przeciwdziałają miażdżycy. Ta straszna choroba powoduje każdego roku wiele komplikacji u ludzi na całym świecie. Zwężenie się światła tętnic może doprowadzić do udaru ataku serca lub innej niebezpiecznej choroby. Trzy daktyle dziennie pomogą temu przeciwdziałać.

Innym organem, który podziękuje nam za to wzbogacenie diety, jest wątroba. Badania wykazują pozytywny wpływ daktyli na pomoc przy marskości tego narządu. Marskość występuje w momencie, kiedy narząd nie radzi sobie z ilością toksyn i wskutek tego produkuje wzmożoną ilość kolagenu.

Potas zawarty w daktyla pomaga zadbać o serce oraz cały układ sercowo-naczyniowy. Możliwe jest również obniżenie się poziomu złego cholesterolu, który częściowo odpowiada za udary lub zawały.

Z kolei witamina a zawarta w daktylach wpływa korzystnie na wzrok. Nie tylko chroni oczy, ale i pomaga im się regenerować. Dieta bogata w witaminę A pozwala oczom lepiej filtrować szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe obecne w promieniach słonecznych.

Jeżeli w ciągu dnia często napada cię ochotę na przekąski, zamiast słodyczy, Wybierz daktyle. Eksperci polecają je jeść szczególnie z orzechami lub migdałami. Takie połączenie dodatkowo może stymulować aktywność mózgu, co przekłada się na zdolności kognitywne.

p>Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Daktyle pomagają również w różnego rodzaju problemach gastrycznych. Wiele osób uważa, że regularne spożywanie daktyli może działać przeciwnowotworowo na przewód pokarmowy.

Co ciekawe, wielu ekspertów uważa, że magnez zawarty w daktylach może działać, jako środek przeciwbólowy. Dzieje się tak dlatego, że pomaga zniwelować obrzęki i złagodzić bóle.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  3. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  4. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł