Dieta bez nabiału pomogła 29-latce z łuszczycą
pixabay.com/moiranazzari
Autor Barbara Bujar - 27 Sierpnia 2020

Wykluczyła z diety nabiał, pozbyła się objawów nieuleczalnej choroby. Diametralna zmiana

Dieta okazała się kluczem do rozwiązania problemów 29-latki. Dzięki wyeliminowaniu z niej nabiału i kilku innych produktów Briseis Lunn pozbyła się wstydliwych zmian, które na jej ciele spowodowała łuszczyca. Metamorfoza kobiety całkowicie odmieniła jej życie. Dziś nie obawia się wyjścia na ulicę, akceptuje siebie i wspiera osoby zmagające się z podobnymi przypadłościami.

Łuszczyca to popularna choroba skóry, która objawia się widocznymi zmianami na całym ciele. Jak informuje Medistore, w Polsce cierpi na nią około 2 procent ogółu populacji. Sytuacja podobnie wygląda w innych krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Ludzie, tacy jak 29-letnia Briseis Lunn, najczęściej chorują na nią z powodów genetycznych lub na skutek nieprawidłowego oraz nadmiernego rogowacenia naskórka. Konsekwencją tego są zmiany w postaci dużych strupów, które zazwyczaj występują w okolicach łokci, kolan, owłosionej skóry głowy i na większych powierzchniach skóry. Chorzy cały czas szukają skutecznych sposobów pozbycia się uciążliwych objawów schorzenia. W przypadku Lunn rozwiązaniem okazała się dieta.

Minister zdrowia podjął kontrowersyjną decyzję. Wprowadza nowe zasady kwarantannyMinister zdrowia podjął kontrowersyjną decyzję. Wprowadza nowe zasady kwarantannyCzytaj dalej

Dieta bez nabiału była strzałem w dziesiątkę. Briseis Lunn przeszła zaskakującą metamorfozę

Łuszczyca, choć jest znana, nadal przyczynia się do wstydu i często stanowi dla chorych temat tabu. Zdarza się, że nie chcą oni wychodzić do ludzi, a każde spojrzenie w ich kierunku odbierają jak atak. Bardzo podobnie myślała jeszcze niedawno 29-letnia Briseis Lunn. Jak informuje WP abc Zdrowie, w pewnym momencie ciało kobiety było pokryte strupami i czerwonymi plamami w całości. Zmiany występowały nawet na twarzy. To spowodowało, że Lunn zamknęła się w sobie i straciła jakąkolwiek pewność siebie.

- Jeśli wychodzisz na ulicę i ludzie się na ciebie gapią to sprawia, że czujesz się jakbyś miał jakąś zarazę. Myślę, że ludzie myśleli, że mam jakąś chorobę zaraźliwą, szczególnie patrząc na łaty na mojej nodze - mówiła.

29-latka przez cały czas próbowała znaleźć sposób na to, by pozbyć się wstydliwych strupów. W tym celu stosowała wiele leków, kremów i maści. Niestety, żaden z produktów nie przynosił większych rezultatów. W końcu trafiła na raport z Harvard Medical School, który zalecał osobom z chorobami skórnymi, aby spróbowały zmienić swoją dietę. Zdesperowana Briseis Lunn postanowiła zastosować się do rad i odstawiła nabiał i inne wskazane produkty spożywcze. Efekty mocno ją zaskoczyły.

- Wyeliminowałam pewne grupy żywności takie jak gluten i rafinowane cukry z diety i po około trzech miesiącach zaczęłam zauważać poprawę. Łaty na skórze nie były już tak swędzące i były dużo bledsze - powiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?

2. Prezydent właśnie podpisał ustawę. Nowy podatek wejdzie w styczniu 2021

Dzięki zdrowej diecie metamorfoza 29-latki nastąpiła bardzo szybko. Choć część plam została i zapewne będzie towarzyszyć jej do końca życia, duża ilość zniknęła. Nowy wygląd pozwolił kobiecie odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim nauczył jej akceptacji. Dziś Briseis Lunn regularnie przyjmuje probiotyk, prawidłowo się odżywia, a przede wszystkim kocha swoje ciało takie, jakie jest. Nauczyła się, że musi cieszyć się z tego, co ma i właśnie tym dzieli się z innymi, którzy zmagają się z łuszczycą.

- Kiedy ludzie przychodzą do ciebie prosząc o wskazówki lub mówiąc, że im pomogłaś, to pokazuje, że nie jesteś sam - wyznała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka granice
  2. Hipokryzja Magdaleny Ogórek? Przedstawiamy nagranie, na którym zaprzecza sama sobie
  3. Porażające wieści o zdrowiu papieża, współpracownik ujawnia fakty. Duchowny podjął także kluczową decyzję
  4. Tomasz Karolak oburzony, wyrzucono go ze sklepu z prostego powodu. Aktor stwierdził, że to on powinien wezwać policję
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin

Następny artykuł