Produkty, które pomagają w oczyszczeniu tętnic
pixabay.com/GerDukes
Autor Barbara Bujar - 28 Czerwca 2020

Produkty, które pomogą oczyścić tętnice. Warto włączyć je do swojej diety

Dieta złożona z odpowiednich produktów może być przydatna w oczyszczaniu tętnic. Dzięki temu organizm człowieka będzie w dużo mniejszym stopniu narażony na pojawienie się chorób sercowo-naczyniowych. Zdrowotne i oczyszczające właściwości zawiera wiele składników spożywczych. Istnieją jednak takie, które w tym przypadku zalecane są najczęściej.

Jak podaje onet.pl, oprócz nowotworów, choroby sercowo-naczyniowe stanowią najczęstszą przyczynę śmierci. Najbardziej znana jest choroba wieńcowa, która powstaje wskutek zwężenia ścian tętnic. Dzieje się tak zawsze, gdy zbierze się tam za dużo blaszki miażdżycowej i skutkuje gorszym przepływem krwi. Takie schorzenie stanowi bardzo duże zagrożenie dla zdrowia. Może skończyć się zawałem serca, a nawet śmiercią. Aby ograniczyć ryzyko jego rozwoju, należy o siebie dbać. W tym bardzo przydatna będzie dieta zawierająca odpowiednie produkty.

Kobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąKobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąCzytaj dalej

Dieta oczyszczająca tętnice znacznie ograniczy ryzyko chorób serca

Osoby, które postanowią zadbać o swoje tętnice powinny korzystać z tych 11 produktów. Wszystkie są bardzo popularne i ogólnodostępne. Nie każdy wie, że zawierają tyle zdrowotnych i korzystnych dla organizmu właściwości.

Na liście produktów sporządzonej na portalu jako pierwszy został wyróżniony cynamon. Składnik ten zapobiega nadmiernemu wzrostowi cholesterolu LDL, glukozy i trójglicerydów. Dzięki temu ryzyko zawału serca znacznie spada. Na szczególną uwagę zasługuje również kurkuma. Właściwości tej żółtej przyprawy działają przeciwzapalnie, a dodatkowo zmniejszają w tętnicach złogi tłuszczowe.

Warto wspomnieć także o rybach, a przede wszystkim tych, które są tłuste. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe omega 3 doskonale poprawiają stan zdrowotny, dzięki obniżeniu poziomu trójglicerydów. Przy wyborze konkretnych ryb najlepiej zdecydować się na tuńczyka, makrelę albo łososia. Przy oczyszczaniu tętnic pomoże także oliwa z oliwek. Ten produkt z kolei ma w swoim składzie pożyteczny kwas oleinowy, który chroni serce.

Pamiętać należy też o owocach. Szczególnie przydatne mogą okazać się cytrusy, które są źródłem przeciwutleniaczy i witaminy C. Dodatkowo pokusić można się o zakup awokado, którego spożycie podnosi poziom dobrego cholesterolu oraz granatów, które pozytywnie wpływają na krążenie krwi.

Przydatnymi produktami są również orzechy, a wśród nich głównie migdały, nerkowce i brazylijskie. Wszystkie z nich są doskonałym źródłem magnezu. Orzechy włoskie natomiast dostarczają do organizmu kwasy tłuszczowe omega 3. O dobry stan tętnic zadba także imbir, który dzięki swoim właściwościom przeciwdziała tworzeniu się zatorów. Dodatkowo obniża poziom cholesterolu LDL oraz trójglicerydów.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

Na koniec warto wspomnieć także o produktach pełnoziarnistych, które również regulują poziom cholesterolu. Ostatnia propozycja może być zaskoczeniem. Według brazylijskich naukowców miażdżycy zapobiega bowiem kawa. Eksperci zalecają, by w tym celu wypijać trzy filiżanki napoju dziennie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł