Dieta ziemniaczana
fot. instagram.com/Spud Fit
Autor Karol Zaborowski - 29 Czerwca 2020

Przez rok jadł tylko ziemniaki. Zachęca wszystkich do podjęcia wyzwania, które trwa przez miesiąc

Dieta ziemniaczana w swoim czasie była prawdziwych hitem. Jeden z jej miłośników przez rok jadł wyłącznie ziemniaki, a widząc efekty jej stosowania, zachęca teraz wszystkich do podjęcia wyzwania, które trwa jeden miesiąc.

Dieta odgrywa niezwykle ważną rolę w prowadzeniu zdrowego trybu życia. W momencie, gdy specjaliści zalecają, aby była ona urozmaicona i pełnowartościowa, nie brakuje osób, które zachwalają efekty diety, w której jemy jedynie jeden produkt. W tym wypadku chodzi o ziemniaki.

Andrew Taylor zmagał się z poważną nadwagą, która zaczęła utrudniać mu normalne funkcjonowanie. W końcu mężczyzna zdecydował się zmienić swoje życie i zrzucić nadmiar kilogramów. Zdecydował się na dietę ziemniaczaną, która już od pewnego czasu staje się coraz popularniejsza na całym świecie.

18-latka uskarżała się na bóle głowy i mdłości. Nie udało się jej uratować18-latka uskarżała się na bóle głowy i mdłości. Nie udało się jej uratowaćCzytaj dalej

Dieta ziemniaczana

Początkowo Andrew chciał przestrzegać swojej diety przez jeden miesiąc, ale widząc jej efekty, postanowił przedłużyć ją do całego roku. Jak podaje portal abczdrowie.pl, dzięki temu udało mu się schudnąć ponad 50 kilogramów. Pan Ziemniak, bo tak został okrzyknięty w mediach społecznościowych, przygotowywał różne potrawy z ziemniaków i zapewnia, że taka dieta wcale nie jest monotonna.

Andrew wydał książkę o diecie ziemniaczanej i stara się zachęcać coraz więcej osób do przejścia właśnie na taki styl żywienia. Co więcej, zachęca do podjęcia wyzwania, które trwa miesiąc i polega właśnie na jedzeniu wyłącznie ziemniaków. Pan Ziemniak jest przekonany, że osoby, które zdecydują się na jego dietę, już po miesiącu odczują jej skutki, a ich życie zmieni się nie do poznania.

Nie ulega wątpliwości, że Pan Ziemniak schudł dzięki takiej diecie, jednak czy to oznacza, że jest ona dla nas zdrowa. Co prawda same ziemniaki mają w sobie wiele korzystnych substancji, ale opieranie swojej diety tylko i wyłącznie na nich nigdy nie będzie dobrym pomysłem.

Przede wszystkim w ten sposób mogą się u nas pojawić prędzej czy później poważne niedobory, ponieważ ziemniak zwyczajnie nie zapewni nam wszelkich niezbędnych witamin, minerałów, a także innych elementów takich jak białko, czy tłuszcze. Specjaliści już od lat ostrzegają przed podobnymi dietami, które znacząco ograniczają pulę używanych przez nas produktów.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

Sam Andrew nadal żywi się głównie ziemniakami, ale dodał do swojej diety również inne warzywa. Nie da się ukryć, że wielu z nas marzy o płaskim brzuchu i idealnej sylwetce, ale pamiętajmy, żeby nie gonić za wyglądem, jeżeli może ucierpieć na tym nasze zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł