Dlaczego do szpitala nie można mieć pomalowanych paznokci powód jest bardzo prosty
fot. pixabaycom/angeljana_
Autor Karol Zaborowski - 24 Września 2019

Dlaczego idąc do szpitala nie możemy mieć pomalowanych paznokci? Powód jest prosty

Dlaczego do szpitala nie można mieć pomalowanych paznokci? Mogłoby się wydawać, że pomalowane paznokcie nie powinny przeszkadzać w niczym podczas naszego pobytu w szpitalu. Jednak może odbić się to na niektórych z podstawowych badań, które wykonuje się każdemu pacjentowi.

Dlaczego do szpitala nie można mieć pomalowanych paznokci? To problem, który dotyczy wiele kobiet, które bardzo lubią dbać o swój wygląd i nie wyobrażają sobie nawet, jak mogłyby wyjść z domu bez odpowiedniego przygotowania. Tyczy się to zarówno makijażu, jak i właśnie pomalowanych paznokci, które mogą przybierać niekiedy naprawdę wymyślne wzory i kolory. Jednak powód, kótóry o tym decyduje jest niezwykle prosty, a mimo to nieznany wielu osobom. Co więcej, pomalowane paznokcie mogą stanowić problem już na samym początku, kiedy przyjdziemy na sor, a lekarz zleci wykonanie nam podstawowych badań, które określą nasze parametry życiowe. W takim wypadku nasze zadbane paznokcie będą często musiały pożegnać się z wymyślnym lakierem, ale to wszystko dla naszego dobra.

Dlaczego do szpitala nie można mieć pomalowanych paznokci?

Jednym z podstawowych badań, które wykonuje się chwilę po naszym przybyciu do szpitala, jest określenie naszych parametrów życiowych, czyli pulsu, ciśnienia krwi, a także saturacji. Saturacja to poziom wysycenia naszej krwi tlenem, który jest niezbędny do poprawnego funkcjonowanie naszego organizmu. Dodatkowo jego zbyt niski lub wysoki poziom, może nakierować lekarza, na podejrzenie konkretnych chorób, wraz z objawami, z którymi przyszliśmy.

Puls i saturację można bardzo łatwo zmierzyć, używając do tego jednego urządzenia, czyli pulsoksymetru, który jest niczym innym, jak klipsem zakładanym na jeden z naszych palców. Jest to podstawowe wyposażenie szpitalne, obecne również na sali operacyjnej, które stanowi dla lekarza prawdziwą skarbnicę wiedzy. Pulsoksymetr do swojego zadania wykorzystuje światło, które przez umieszczony na naszych paznokciach lakier może nie działać prawidłowo, a przez to dawać zakłamany wynik badania. Z tego też względu udając się na zaplanowany zabieg, czy też pobyt w szpitalu powinniśmy pomyśleć o tym wcześniej, ponieważ w warunkach szpitalnych pozbycie się prblematycznego lakieru może być o wiele trudniejsze, niż w warunkach domowych.

Pamiętajmy, że nie jest to wymysł lekarza, któremu nie podoba się to, jak przyszliśmy na jego oddział, a działanie, które ma na celu jak najdokładniejsze zbadanie nas, kiedy potrzebujemy tego najbardziej, a przecież zdrowie powinno być dla nas najważniejsze.

Strona główna