Doda o medycynie
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 09.12.2019. Premiera filmu Artysci Przeciw Niemawisci N/z: Dorota Rabczewska Doda
Autor Natalia Niewczas - 2 Września 2020

Gwiazdy radzą jak dbać o zdrowie. Lekarze są przerażeni

Doda należy do grona aktywnych medialnie celebrytek. W sieci można znaleźć liczne, opublikowane przez piosenkarkę zdjęcia i wpisy. Ostatnio gwiazda postanowiła udzielić fanom kilku medycznych porad.

Doda radzi, by trzymać się niekonwencjonalnych metod leczenia. Promuje również ziołolecznictwo i unikanie specjalistycznych konsultacji lekarskich. Wpisy piosenkarki zaniepokoiły jednego z polskich medyków. Mężczyzna postanowił zareagować.

Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenieWiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenieCzytaj dalej


Doda otwarcie wątpi w lekarzy


Doda już jakiś czas temu publicznie uzewnętrzniła wątpliwości dotyczące skuteczności stosowania osłon nosa i ust. Teraz użyła mediów społecznościowych, by powiedzieć fanom kilka słów więcej. Celebrytka podzieliła się z nimi przemyśleniami na temat długowieczności.


- Najlepszą metodą na dotrwanie do sędziwego wieku jest unikanie lekarzy i szpitali oraz nauczenie się zdrowego odżywiania, ziołolecznictwa i innych form naturalnej medycyny. (...) Prawie wszystkie leki są toksyczne i są zaprojektowane tylko po to, aby zwalczać objawy, a nie leczyć - pisze na oficjalnym profilu na Instagramie.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, przepisy na zachowanie dobrego zdrowia w mediach zamieszczały również takie znane osobistości jak Edyta Górniak, wspierająca ruch antyszczepionkowców, czy znana z “Na Wspólnej” Ilona Wrońska. Aktorka przekonywała, że nowotwory można leczyć homeopatią, a w sytuacji zagrożenia życia uciskanie konkretnych punktów na ciele okazuje się niezwykle pomocne.


Choć w samym zachęcaniu do dbania o dietę czy stosowania ziół nie ma nic złego, przestrzeganie fanów przed korzystaniem z profesjonalnej medycznej opieki, jak twierdzi doktor Paweł Kabata, może być potencjalnie niebezpieczne.


- Takie teksty są bzdurne i szkodliwe. W swojej praktyce ciągle widuję osoby, które zamiast sprawdzonych metod jak chemioterapia, postawiły na przykład na homeopatię. Niestety, często nie udaje się ich uratować - tłumaczy chirurg.

Na potwierdzenie swych słów lekarz przytacza przypadki pacjentów z rakiem żołądka - osoby dotknięte tą poważną chorobą onkologiczną niekiedy próbują leczyć się same, używając w tym celu ziół. Medyk relacjonuje, że większość podobnych praktyk ma tragiczny koniec.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2.Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary


Doktor Paweł Kabata apeluje, by pacjenci słuchali przede wszystkim przeszkolonych w zawodzie medyków, a nie gwiazd kina czy muzyki. Osoby próbujące leczyć nowotwory złośliwe na własną rękę często trafiają bowiem do onkologa dopiero, gdy przestraszą ich objawy takie jak krwawienie. Wtedy na podjęcie terapii może być za późno, a choroba zdąży zaatakować inne organy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. "Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Aż milion Polaków dostanie wielki prezent. Ich oczekiwanie do lekarza znacznie się skróci

Następny artykuł